مسئولان برای تقویت فرهنگ بومی گیلان تلاش کنند

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: مسئولان برای تقویت فرهنگ بومی و آئین های کهن استان تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا   آیت الله رسول فلاحتی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رضوانشهر با بیان این مطلب افزود: زندگی مسالمت آمیز مردم تشیع و تسنن این مناطق در کنار هم، از بارزترین ویژگی این عده است که باید نسبت به تقویت پایه های وحدت تلاش کنیم.

وی اشاره به فرهنگ های بومی مردم این استان و نیز همچون کشتی گیله مردی گفت: کشتی گیله مردی یکی از مهمترین رشته های ورزشی در استان است که باید برای حفظ و گسترش آن برنامه داشته باشیم.

امام جمعه رشت با اشاره به تحرکات دشمنان برای تضعیف امنیت و آرامش جامعه ادامه داد: امروز وحدت و همدلی بین شیعه و اهل سنت، تالشی ها، گیلک ها و آذری زبان های گیلان، موجب شده تا دشمنان این مهم را هدف قرار داده و درصددند تا آرامش را از ما بگیرند و امروز دنیای اسلام این را فهمیده که سعودی ها همدست رژیم صهیونیستی هستند.

آیت الله فلاحتی در ادامه سخنانش، ضمن تشکر از مواضع روحانیون، ائمه جمعه و جماعات اهل سنت رضوانشهر و تالش بیان داشت: شما عزیزان پاسداران و پاسبانان وحدت اسلام در منطقه هستید و باید تلاش کنید تا دشمن نتواند به اهداف خود دست پیدا کند.

وی از مسئولان نیز خواست به مشکلات روستائیان رسیدگی و به ایجاد راه، برق و امکانات رفاهی برای این قشر زحمتکش اقدام کنند.

آیت الله فلاحتی جوانان را سرمایه های عظیم و آینده سازان جامعه عنوان و اضافه کرد: برای برطرف کردن نیازهای جوانان، همه وظیفه داریم و باید حرف جوانان را بشنویم و با برنامه ریزی درست و مدون، برای آینده این قشر برنامه ریزی کنیم.

Share