کشف یک جلد قرآن مربوط به دوران حکومت زندیه در آستانه ‌اشرفیه

سردار ” محمدرضا اسحاقی ” گفت: ماموران انتظامی در پی دریافت گزارشی مبنی بر اینکه فردی قصد دارد تا یک جلد قرآن با قدمت تاریخی را به فروش برساند، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  فرمانده نیروی انتظامی استان از کشف یک جلد قرآن تاریخی مربوط به دوران زندیه به ارزش ۳ میلیارد ریال در شهرستان آستانه ‌اشرفیه خبر داد.
سردار ” محمدرضا اسحاقی ” در گفت و گویی با اعلام این خبر، گفت: ماموران انتظامی در پی دریافت گزارشی مبنی بر اینکه فردی قصد دارد تا یک جلد قرآن با قدمت تاریخی را به فروش برساند، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ماموران پس از انجام تحقیقات پلیسی و شناسایی محل نگهداری این اثر گرانبها به منطقه مورد نظر اعزام شدند، افزود: در بازرسی از این مکان یک جلد قرآن تاریخی کشف شد.
وی بیان داشت: برابر اعلام کارشناسان میراث فرهنگی، قرآن کشف شده متعلق به دوران زندیه است و ارزش آن ۳ میلیارد ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه در این راستا مردی ۶۲ ساله دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شد، گفت: تلاش برای حفظ و نگهداری از میراث و آثار گران‌بهای فرهنگی، یک وظیفه همگانی است و نیروی انتظامی خود را موظف به برخورد جدی با قاچاقچیان اشیاء عتیقه می‌داند.

Share