عامل مهم اثربخشی رسانه ای در جامعه کارکرد حرفه ای خبرنگاران است

رنجکش با تاکید بر انعکاس واقعیت‌های جامعه توسط خبرنگاران افزود: هیچ خبرنگاری نباید در شهرستان احساس عدم امنیت به واسطه انعکاس اخبار و گزارش حتی به ضرر مدیران نماید زیرا به هیچ وجه نباید مانعی برای شفافیت بخشی در جامعه وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: از عوامل مهم اثربخشی رسانه ها در جامعه کار کرد و اخلاق حرفه ای خبرنگاران است.

یونس رنجکش در آیین تجلیل از خبرنگاران رسانه‌های گروهی شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: این کارکرد موجب شفاف‌سازی و جلب اعتماد عمومی و تقویت فرآیند توسعه کشور خواهد شد.
وی اضافه کرد: رسانه زمانی اثر بخشی خواهد داشت که بتواند مخاطب داشته باشد و جذب مخاطب بستگی به کارکرد حرفه ای رسانه دارد که این کارکرد گره خورده در رفتار حرفه ای خبرنگاران می باشد.
گفته وی؛ کارکردهای حرفه ای خبرنگاران و نقدهای سازنده آنان حتی موجب تحسین افرادی قرار می‌گیرد که مورد نقد قرار گرفته اند. وی اضافه کرد: خبرنگاران چشمان بینای جامعه هستند که تلاش ها و زحمات زیادی را متحمل میشوند و حرفه آنان سخت و زیان‌آور شناخته شده است زیرا کار آنان شبانه‌روزی و از روی جان و دل است.
وی گفت: در کنار فعالیت حرفه ای خبرنگار در یک سازمان خبری آنان با احساس مسئولیت اجتماعی و رسالتی که احساس می‌کنند تلاش دارند تا در هر زمان و مکان به مسئولیت خود بپردازند و در واقع حرفه خبرنگاری کاری شبانه روزی است.
رنجکش ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای رسانه و فعالان این عرصه که در جمع جامعه خبری اکنون حضور ندارند افزود: آنچه امروز به یادگار از آنان ماده از آثار خبری در قاب های مختلف نوشتاری، عکس و فیلم است که بخشی از تاریخ ملت ما می باشد.

در این جلسه که خانواده خبرنگاران آستارا نیز حضور داشتند فرماندار این شهرستان از صبوری و حوصله خانواده‌های خبرنگاران نیز تقدیر و سپاسگزاری کرد و افزود: بخشی از شرایط تحمل سختی های کار حرفه خبرنگاری به همراهی خانواده‌های این قشر برمی‌گردد.

رنجکش با تاکید بر انعکاس واقعیت‌های جامعه توسط خبرنگاران افزود: هیچ خبرنگاری نباید در شهرستان احساس عدم امنیت به واسطه انعکاس اخبار و گزارش حتی به ضرر مدیران نماید زیرا به هیچ وجه نباید مانعی برای شفافیت بخشی در جامعه وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: خبرنگاران با کمال آرامش و با درک واقعیت های جامعه و توان حرفه‌ای خود باید به وظایف و مسئولیت های رسانه ای خویش بپردازند.

فرماندار آستارا همچنین از خبرنگاران خواست تا در کنار انتشار اخبار و رویدادهای به منافع ملی و همچنین ایجاد همبستگی و اتحاد و وحدت بیشتر در جامعه توجه کنند.

وی ادامه داد: آنچه از کار حرفه‌ای رسانه ای تاکنون در جامعه دیده ایم انسجام بخشی به وحدت ملی و اتحاد و همبستگی بوده است که باید این روند تداوم یابد.

در برنامه تجلیل از خبرنگاران آستارا که در سه بخش در پارک بی بی یانلو، رستوران رومی و همچنین ساحل سفیر امید برگزار شد با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری، موسیقی و خاطره گویی خبرنگاران از آنان نیز توسط فرماندار آستارا با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد .

خبرنگاران شهرستان آستارا نیز در اقدامی جالب با اهدای لوح یادمانی از یونس رنجکش فرماندار آستارا که از فعالان رسانه ای و خبرنگاران استان گیلان نیز هست به پاس همراهی ها و ایجاد فضای شفاف رسانه ای در این شهرستان تقدیر کردند.

به گزارش دیارمیرزا، شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و‌ همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

Share