شکست سنگین سپیدود رشت مقابل یاران علی دایی

سایپا با هدایت علی دایی با برتری سه بر صفر مقابل سپیدرود رشت لیگ هجدهم را با قدرت آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی دایی و شاگردانش در حالی که فصل قبل را با کسب سهمیه حضور در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به پایان رساندند به دنبال آغازی قدرتمند در لیگ هجدهم هستند.

شرح گل:

سایپا ۱- سپیدرود صفر (دقیقه ۴۵- آرش رضاوند):در دقایق تلف شده نیمه اول سایپایی ها صاحب یک ضربه خطا شدند. ارسال نارنجی پوشان با دفع مدافعان سپیدرود همراه شد اما آرش رضاوند توپ برگشتی را از روی قوس محوطه جریمه با ضربه ای پای راست به تور دروازه سپیدرود چسباند.

سایپا ۲- سپیدرود صفر (دقیقه ۶۰- علی دشتی): علی دشتی روی یک حرکت انفرادی از سمت راست وارد محوطه جریمه سپیدرود شد و با ضربه سر توپ  مدافع مستقیم خود را از پیش رو برداشته و با ضربه پای چپ زمینی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

سایپا ۳- سپیدرود صفر (دقیقه ۹۰+۳- آرمان رمضانی): ارسال روزبه شاه علیدوست روی دروازه سپیدرود با ضربه سر آرمان رمضانی از روی خط شش قدم وارد دروازه این تیم رشتی شد.

شرح بازی:

 انتظار می رفت سایپا با استفاده از شرایط میزبانی بتواند بازی برتری را به نمایش بگذارد اما سپیدرودی ها با دوندگی بی امان خود فضا را از حریف خود گرفتند و اجازه بازی سازی به هافبک های سایپا را ندادند. ترابی با خراب کردن پنالتی در دقیقه ۱۹ تنها موقعیت گلزنی تیمش را در نیمه اول از دست داد. هافبک های سپیدرود با بازی پرفشار خود در نیمه اول ارتباط خط هافبک و مهاجمان سایپا را به خوبی قطع کردند و به حفظ توپ در زمین حریف پرداختند. اما شاگردان دایی با فرصت طلبی آرش رضاوند موفق به زدن گل شدند تا نیمه اول را برنده به رختکن بروند.

سایپایی نیمه دوم را با حملات دامنه دار خود آغاز کردند و فرصت های زیادی روی دروازه سپیدرود ایجاد کردند. آنها روی حرکت انفرادی دشتی به گل دوم رسیدند و می توانستند گلها بیشتری را به ثمر برسانند. شاگردان دایی در ۱۵ دقیقه پایانی بازی در نیمه زمینه خود متراکم شدند و روی ضد حملات سرعتی دشتی و ناصری به دنبال گلزنی بودند که آرمان رمانی در دقایق تلف شده گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۵ : نفوذ محمد نزهتی از راست با ضربه بیرون پای راست او همراه سد که فلاح زاده به زیبایی شوت او را مهار کرد.

دقیقه ۱۸ : نفوذ آرمان رمضانی با خطای امید سام کن درون محوطه جریمه همراه شد و داور به سود سایپا اعلام پنالتی کرد.

دقیقه ۱۹ : کوروش ملکی ضربه پنالتی مهدی ترابی را دفع کرد. ترابی ضربه اش را زمینی و به سمت چپ گلر زد و ملکی به زیبایی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۳ : ارسال توپ روی دروازه سپیدرود با ضربه سر زیبای رضا علیاری مدافع پیش تاخته سایپا همراه شد که توپ با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه ملکی به اوت رفت.

دقیقه ۴۹ : سایپایی از سمت راست نفوذ کردند و ضربه پای راست عبدالله ناصری در حالیکه به هر دو تیر عمودی برخورد کرد، راهی به دروازه سپیدرود پیدا نکرد.

دقیقه ۷۶ : حرکت پا به توپ آرمان رمضانی و شوت از پشت محوطه جریمه او در آغوش گلر سپیدرود جای گرفت.

دقیقه ۸۹ : ضربه محکم یعقوب کریمی از بالای دروازه سایپا به اوت رفت.

دقیقه ۹۰ : ضربه رضا معقولی از روی یک ضربه ایستگاهی بعد از برخورد به مدافعان به کرنر رفت.

بهترین بازیکن:

علی دشتی با نفوذهای خود از سمت راست و دریبل های موفق بارها برای تیمش موقعیت سازی کرد. او روی خلاقیت فردی خود گل دوم تیمش را نیز به ثمر برساند تا در اولین حضورش در سایپا خوش بدرخشد.

اتفاق ویژه:

علی دایی دوئل جذاب هفته اول را از خداداد عزیزی برد تا لیگ هجدهم را با سه امتیاز دلچسب آغاز کند.

Share