دولت در زمینه تنظیم و کنترل بازار عملکرد‌ قابل قبولی ندارد

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به افزایش شدید قیمت‌ها و تأثیر منفی آن بر زندگی مردم گفت:‌ دولت در زمینه تنظیم و کنترل بازار موفق عمل نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت:‌ افزایش شدید قیمت انواع کالاها و نوسانات بازار در خلال کم توجهی مسئولان ذیربط و عملکرد نامناسب دولت در اعمال نظارت و کنترل‌های دقیق، مصائب و‌ فشارهای زیادی را به مردم تحمیل کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس عملکرد ستاد تنظیم بازار را ضعیف اعلام کرد و بیان داشت:‌ پس از وقوع نوسانات شدید نرخ ارز در چند ماهه نخست امسال،‌ دولت وعده‌هایی را در جهت کنترل اوضاع و اصلاح شرایط به وجود آمده داد که تاکنون به خوبی به‌ آن‌ها عمل نکرده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس ضعف مدیریتی را بزرگترین عامل ایجاد این نابه‌سامانی در بازار داخلی دانست و عنوان کرد:‌ برخی این مشکلات را ناشی از اجرای تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان می‌دانند در حالی‌که ریشه این مشکلات به قبل از این مباحث بر می‌گردد.

عباسی با بیان اینکه هنوز آمریکایی‌ها بسیاری از تهدیدات خود علیه کشورمان را اجرایی نکرده‌اند تصریح کرد:‌ به اعتقاد بنده معضلات عدیده‌ای که هم‌‌اکنون دامنگیر جامعه ما شده‌ است به‌هیچ عنوان ربطی به تحریم‌ها نداشته و تنها به‌دلیل بی‌تدبیری مسئولان اجرایی به‌وجود آمده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تولید شمش طلا و پس از آن عرضه و رواج سکه در کشور را از جمله تصمیمات اشتباه و ناکارآمد دولت اعلام کرد و اظهار داشت:‌ مجموعه این اقدامات نه‌تنها مشکل اقتصادی کشور را حل نکرد بلکه باعث افزایش نقدینگی در جامعه شد.

وی به نحوه عملکرد ستاد تنظیم بازار در کنترل شرایط بحرانی به‌وجود آمده اشاره کرد و افزود:‌ توجه به توانمندی داخلی،‌ جلوگیری از رشد منفعت‌طلبان و برخورد بسیار جدی با افرادی که تنها در پی کسب سود بیشتر هستند باید توسط دستگاه‌های نظارتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه در حال حاضر مجلس آماده انجام همکاری‌های همه‌جانبه با دولت است عنوان کرد:‌ امیدواریم با تغییرات اعمال شده و با تقویت اهرم‌های نظارتی در سایه همکاری‌های مشترک و سازنده دولت و مجلس مشکلات مردم هرچه زودتر برطرف شود.

Share