تغییر نوبخت به دلیل نوسانات بازار سکه و ارز منطقی نیست | جابه‌جایی مدیران فرافکنی است

یک اقتصاددان گفت: بنده معتقدم مسئله فقط بازار سکه و ارز نیست بلکه همه اقتصاد است که با این مشکلات جدی روبه روست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حسین راغفر، اقتصاددان و عضو هیئت‌علمی دانشگاه الزهرا(س)، در گفت‎وگو با «خط اعتدال»، به بیان نکاتی درباره دلایل تلاش برخی افراد برای تغییر رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: ابتدا باید عرض کنم که توجیه عده‌ای برای تغییر رئیس سازمان برنامه و بودجه به دلیل نوسانات در بازار سکه و ارز، منطقی نیست؛ چراکه نقش اصلی را در این زمینه؛ کسان دیگری بر عهده دارند و به این وضعیت دامن زده‎‌اند.

وی ادامه داد: بنده معتقدم مسئله فقط بازار سکه و ارز نیست بلکه همه اقتصاد است که با این مشکلات جدی روبه روست و نگاهی بر اقتصاد کشور حاکم است که نگاهی آسیب دیده است که در سه دهه گذشته حاکم بوده و امروز ثمرات آن را مشاهده می‎کنیم.

دانش‌آموخته دانشگاه اسکس افزود: با این اوصاف، صرفا با تغییر مدیران نمی‌توان انتظار تحول داشت بلکه باید نوع نگاه تغییر کند اما متأسفانه به نظر می‌رسد عزمی جدی در این مورد وجود ندارد و علتش هم این است که منافع گروه‌های حاکم در اقتصاد کشور اینگونه اقتضاء می‎کند.

این اقتصاددان در پایان یادآور شد: جابه‌جایی صرف افراد، می‎تواند نوعی فرافکنی باشد تا افکار عمومی را به سمت و سویی منحرف کند تا مردم فکر کنند که با رفتن این فرد، احتمالا وضع اقتصادی بهبود پیدا خواهد کرد اما بنده معتقدم چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

Share