تشدید نارضایتی و آشوب اولویت دشمن است | باید برای اتفاقات پیش رو سناریوهای مختلف را پیش‌بینی کرد

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه اولویت دشمنان تشدید نارضایتی و آشوب در کشور است، اضافه کرد: باید برای تمام اتفاقات پیش رو سناریوهای مختلف را پیش‌بینی و تدبیر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور که روز سه‌شنبه ۹ مردادماه برگزار شد، گفت: با خودباوری و بهره‌گیری از همه ظرفیتهای موجود کشور مشکلات را حل و بر فشارهای خارجی و دشمنان فائق می آییم.

وی با بیان اینکه باید در کارها جدیت، اخلاص و صداقت داشته باشیم، ادامه داد: در این صورت همکاری دیگران نیز بیش از پیش خواهد شد و می‌توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

وی با اشاره به اینکه مدتی است آمریکایی‌ها فشار و عملیات روانی علیه کشورمان را به طور ویژه‌ای تشدید کردند، افزود: پمپاژ اخبار منفی، جهت‌دار و در اکثر موارد غیرصحیح، به صورت مستمر و با برنامه‌ریزی یکی از این اقداماتی است که سعی در تضعیف امید مردم جامعه دارد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه اولویت دشمنان تشدید نارضایتی و آشوب در کشور است، اضافه کرد: باید برای تمام اتفاقات پیش رو سناریوهای مختلف را پیش‌بینی و تدبیر کرد.

وی با بیان اینکه ایران در فضای بین‌المللی و منطقه‌ای از وضعیت خوبی برخوردار است، گفت: در فضای بین‌المللی در موضع ضعف قرار نداریم اما با آسیب‌هایی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی مواجه هستیم.

**اولویت اصلی کشور مسائل اقتصادی است

ذوالفقاری با اشاره به اینکه اولویت اصلی کشور مسائل اقتصادی است، عنوان کرد: برای اعتمادسازی در جامعه و عبور از این وضعیت نیازمند برنامه‌های جدید و متناسب با شرایط کنونی هستیم و راه حل آن جراحی اقتصاد است.

وی با بیان اینکه در کشور نیاز به انضباط کلامی داریم، ادامه داد: اظهارنظرهای غیرکارشناسی و خارج از مسئولیت‌ها، خوراک رسانه‌های خارجی را تامین می کند، آنها دیگر نیازی به تحلیل اخبار ندارند و تنها به اظهارنظرهای داخل کشور استناد می‌کنند.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: در چندماه گذشته با همت جمعی و تلاش‌های استانداری‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور، دستگاههای عضو شوراهای تامین و شورای امنیت کشور، سازمان‌ها و وزارتخانه مرتبط، بسیاری از مسائل حل شده و از تبدیل شدن آنها به مسائل امنیتی جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه دشمنان کشور به دنبال جداکردن مردم از حاکمیت‌اند، افزود: باور دست اندرکاران کشور باید بر این باشد که ما می‌توانیم و امکان حل مشکلات وجود دارد و اگر مسئولی فاقد انگیزه و عزم جدی برای کار و خدمت است ناامیدی را به جامعه تزریق می کند باید از کار برکنار شود.

ذوالفقاری تبیین دقیق ابعاد امنیت کشور برای مردم و حتی مسئولان را یکی از کارهای مهم دانست و گفت: اگر مردم، حساسیت‌های این موضوع را درک کنند پای کار می آیند و به مسئولان در راستای اهداف کشور کمک می کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تاکید کرد: یکی از مسائل عمده مردم عدم رسیدگی و توجه شایسته به خواسته‌ها و مطالبات آنها است که بایستی به‌درستی تأمین شود، از جمله در ادارات و مراکز دولتی با روی گشاده‌تر به درخواست های مردم پاسخ راهگشا داده شود و آنها را گرفتار بوروکراسی شکننده نکنند.

Share