استمداد یک‌ شهروند برای پیدا کردن مادرش با پخش آگهی در خمام

کودک نوزادی که ۱۱ آذرماه سال ۷۹ مقابل درب ورودی مطب دکتر چمساز رها شده بود، حالا به دنبال مادر خود می‌گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، کودک نوزادی که ۱۱ آذرماه سال ۷۹ مقابل درب ورودی مطب دکتر چمساز رها شده بود، حالا به دنبال مادر خود می‌گردد.

این‌دختر که بعدها «هدیه» نام گرفت پس‌از سپری شدن حدود ۱۸ سال تصمیم گرفته همانند فیلم‌های سینمایی مسیر سال‌های رفته را وارونه طی کرده تا شاید بفهمد «که بوده و از کجا آمده است»، هرچند تلاش‌های وی تاکنون با در بسته مواجه گردیده و در اقدام اخیر خود به پخش یک آگهی در سطح شهر خمام به‌منظور کسب اطلاع از واقعه‌ی آن روز یا احیاناً کسب کوچکترین خبری نموده است.

هدیه ۴ ماهه بود که با یک‌‌دست لباس کاموایی آبی‌رنگ و روسری زرد رنگ، به همراه زخم‌هایی نامشخص در صورت و گردن در راه‌پله‌ی مطب دکتر امین چمساز رها شد و پس از دقایقی اهالی آن منطقه با شنیدن صدای گریه، متوجه حضور یک نوزاد ناخوانده می‌شوند. در جستجو برای اولیای این‌نوزاد، دست نوشته‌ای را در قنداق وی یافته که از زبان «مادر» به عدم توانایی در نگهداری از این‌کودک اشاره داشته و به‌عنوان دلیل رها کردن وی عنوان گردیده بود.

یابندگان کودک که نتوانسته بودند نشانی از مادر وی پیدا کرده یا شخصی با هویت احتمالی را در آن حوالی بیابند، نوزاد را نزد مرحوم چمساز برده و با کلانتری خمام تماس حاصل می‌گردد.

پس‌از حضور ماموران کلانتری فردی برای نگهداری از کودک توسط خانواده‌ی برادر کوچکتر خود اعلام آمادگی می‌کند، که شخص مذکور آن‌روز در مطب دکتر حضور نداشته و به مدت ۱۳ سال از داشتن فرزند بی‌نصیب بوده است؛ در نهایت این‌موضوع محقق می‌گردد، منوط به اینکه در صورت پیدا شدن نام و نشانی از مادر نوزاد مذکور، تحویل خانواده‌ی اصلی خود گردد.

بر اساس این‌گزارش، پس‌از ۷ سال زمانی‌که کودک در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کرد پدرخوانده‌ی خود را بر اثر سانحه‌ی تصادف از دست می‌دهد و دست روزگار سرپرستی وی را پس‌از ورود به کلاس چهارم به فردی می‌سپارد که در روز پیدا شدن او در محل حضور داشته و در سال‌های گذشته برایش «عمو» بوده است.

در این سال‌ها که سواد خواندن و نوشتن آموخته و به همراه خانواده‌ی عمویش زندگی می‌کرده، به‌صورت اتفاقی دست نوشته‌ای را از جانب شخصی که ادعا می‌کرده مادرش بوده می‌یابد که توجهش را جلب می‌کند. نامه‌ای که تمام معادلات دنیا در دنیای کودکانه‌اش برهم زده و موجب می‌شود تا دریابد فرزند واقعی این‌خانواده نبوده است.

هرچند در انتهای نامه‌ای که آذرماه سال ۷۹ در مطب دکتر چمساز پیدا شد، قید گردیده بود که «به شخص یابنده‌ای که توانایی نگهداری از این‌کودک را دارد اطمینان خاطر داده می‌شود که در آینده کسی به دنبال نوزاد نخواهد آمد»، اما حالا ورق روزگار بر این هدیه‌ی آسمانی برگشته و با پا گذاشتن به سن ۱۸ سالگی به دنبال نشانی از مادر واقعی‌اش می‌گردد.

اشخاصی که اطلاع یا نشانی از واقعه‌ی آن روز در اختیار دارند که بتواند مفید واقع گردد، می‌توانند در پاسخ به استمداد این‌ شهروند از مردم برای پیدا کردن مادرش از طریق صفحات متعلق به خمام‌نیوز در فضای مجازی یا اطلاعات مندرج در صفحه تماس‌باما در وب‌سایت khomamnews.ir اقدام نمایند.

Share