۴۰۰ هزار ‌بازنشسته‌ وام ۵ میلیونی ‌می‌گیرند | ارائه بسته درمان بازنشستگان تا ۲۰ روز آینده

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه بسته درمان بازنشستگان کشور تا ۲۰ روز آینده خبر داد، گفت: ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشور وام ۵ میلیون تومانی دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، جمشید تقی زاده در آیین کلنگ زنی خانه امید شهرستان اهر با اشاره به اینکه با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدم‌های ارزشمندی در جهت بهبود معیشت بازنشستگان کشور برداشته شد، اظهار داشت: ۳ درصد جمعیت بازنشستگی که بین ۱۰ تا ۱۲ سال خدمت کرده‌اند حداقل حقوقی که می‌گیرند یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: حقوق دریافتی مابقی بازنشستگان کشور به یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش‌یافته و در واقع حقوق‌ها به‌صورت پلکانی و همسان‌سازی شده افزایش می‌یابد.

وی بابیان اینکه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشور به ۲۵ هزار میلیارد تومان نیازمند هستیم، ادامه داد: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، امیدواریم زمینه برای افزایش حقوق بازنشستگان کشور برای سال آینده فراهم شود.

تقی زاده از ارائه بسته درمان بازنشستگان کشور تا ۲۰ روز آینده خبر داد، گفت: همان‌طوری که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داده‌اند اقدامات خوبی برای درمان بازنشستگان انجام‌شده و بسته درمان بازنشستگان کشور تا ۲۰ روز آینده ارائه می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشور وام ۵ میلیون تومانی دریافت می‌کنند و این وام‌ها از مهرماه سال‌جاری به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: خانه امید شهرستان اهر چهل و هشتمین خانه امیدی است که در کشور احداث می‌شود و پیش از این طبق دستوری که وزیر کار دادند و تأکید کردند اولویت احداث خانه امید در کشور با شهرستان اهر باشد.

تقی زاده خاطرنشان کرد: آنچه را که امروز برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم نتیجه را بازنشستگان خواهند دید که کارت منزلت چه مفهومی دارد و مزایای استفاده از این کارت را در جای‌جای کشور به‌وضوح لمس می‌کنند.

Share