گردشگران از استقرار در حاشیه‌ رودخانه‌های گیلان بپرهیزند

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به احتمال وقوع سیلاب در استان تا اواخر هفته جاری، از شهروندان و گردشگران خواست از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل های آبی خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، عباس صابر اظهار داشت: هواشناسی استان از شب گذشته کاهش نسبی دما و بارش باران به صورت نقطه ای را پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به صدور اخطاریه و ابلاغیه به دستگاه ها برای فراهم سازی تمهیدات لازم افزود: با توجه به بارش های نقطه ای، احتمال سیلابی شدن مسیل های آبی وجود دارد از این رو لازم است شهروندان و گردشگران، از استقرار در این مسیرها بپرهیزند.

به گفته صابر، طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح امروز، در حویق تالش ۵۱ میلیمتر، تالش ۱۲ میلیمتر و انزلی ۲ میلیمتر بارش باران ثبت شده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان نیز گفت: تجزیه و تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ جریانات شمالی و عبور امواج کم و بیش ناپایدار از منطقه است که بر این اساس، تا فردا (چهارشنبه) شرایط برای افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران و احتمال رعدو برق و تگرگ در مناطق مستعد بویژه ارتفاعات و دامنه ها مهیاست.

مازیار غلامی ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش های رگباری احتمال وقوع رگبارهای شدید و موقتی در بعضی از نقاط استان بویژه طی امروز در نواحی مرکزی و غربی استان وجود دارد که به طور موقت در برخی نقاط شدید است.

وی آسمان گیلان برای فردا را کمی تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی و اضافه کرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری نیز آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود ضمن آنکه برای روز جمعه احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد.

غلامی بیشترین دما در استان طی هفته گذشته را مربوط به منجیل با ۳۷ درجه عنوان و اضافه کرد: دمای شهر رشت نیز روز شنبه گذشته ، به ۳۵ درجه رسید.

Share