کانون فرهنگی تربیتی مشکات آغاز به کار کرد

مهیار فتحی‌پور، مسئول واحد فرهنگی هیئت روضات الحسین(ع) گفت: همزمان با شروع فصل تابستان و در راستای استفاده بهینه از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، کانون فرهنگی تربیتی مشکات زیر نظرهیئت روضات الحسین(ع) رشت آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهیار فتحی‌پور، مسئول واحد فرهنگی هیئت روضات الحسین(ع) گفت: همزمان با شروع فصل تابستان و در راستای استفاده بهینه از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، کانون فرهنگی تربیتی مشکات زیر نظرهیئت روضات الحسین(ع) رشت آغاز به کار کرد.
وی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای استفاده مفید از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و آماده سازی آنان برای پذیرش مسئولیت‌های فردی و اجتماعی، اظهار کرد: ایجاد زمینه‌های مناسب برای بهره گیری مطلوب و متعادل فرهنگی و هنری از اوقات فراغت باید در دستور کار مدیران فرهنگی قرار گیرد.
مدیر کانون فرهنگی تربیتی مشکات با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب برنامه ریزی برای پرکردن اوقات فراغت را مهم دانستند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب میفرمایند: «ما فکر اوقات فراغت جوانان، یا پر کردن اوقات فراغت آنان باشیم» که این موضوع نشان دهنده اهمیت برنامه ریزی برای استفاده بهنیه از اوقات فراغت دانش آموزان است.
فتحی‌پور با تشریح برنامه‌های کانون فرهنگی تربیتی مشکات در فصل تابستان، افزود: کلاس‌های این کانون در سه قالب مهارت آموزی، علمی – آموزشی و تفریحی برگزار می‌شود.
مسئول واحد فرهنگی هیئت روضات الحسین(ع) همچنین ادامه داد: کلاس های مهارتی شامل سواد رسانه و بازی ها کامپیوتری، امداد و نجات، دوره رباتیک و دفاع شخصی می باشد.
وی افزود: برنامه های علمی – آموزشی شامل کلاس های تقویتی و تفریحی همچون دارت، تیراندازی با تفنگ بادی، فوتبال، فوتسال، فوتبالدستی، مسابقات و بازی های گروهی، سوارکاری، تیراندازی، پینت بال، استخر، اکران فیلم و اردوهای سیاحتی و زیارتی در دستور کار این کانون قرار گرفته است.
فتحی‌پور حضور نخبگان علمی، فرهنگی و ورزشی در کانون و گفتگوی صمیمی با آنها و همچنین دیدار با خانواده‌های شهدا در طول تابستان را از دیگر برنامه‌های کانون مشکات عنوان کرد و اذعان داشت: همایشی با محوریت مثلث تربیتی خانواده، مدرسه و تشکل های مذهبی برگزار می‌گردد.
مدیر کانون فرهنگی تربیتی مشکات با بیان اینکه زمان ثبت نام در این کانون از دوم تیرماه لغایت ۷ تیرماه در مدرسه شهدای مدافع حرم واقع در چهارراه گلسار رشت خواهد بود، اظهار داشت: علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر می توانند با شماره ۰۹۱۱۹۳۷۵۰۱۹ تماس بگیرند.

Share