پروژه j۵ می تواند آینده ترافیکی رشت را پوشش دهد | هیچ مدیری نباید مانع اجرای پروژه‌های حیاتی شهر شود

مسعود نصرتی با اشاره به به اینکه برای این پروژه مهم مدیر پروژه انتخاب کردیم و املاک طول مسیر شناسایی شده و نقشه برداری مسیر نیز به روز رسانی شده است، گفت: پروژه j۵ به طول ۱۲ کیلومتر بوده و شریان اصلی رشت است و می تواند آینده رشت را پوشش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه بررسی پروژه احداث خیابان j۵ با حضور مسعود نصرتی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، جمعی از مدیران شهرداری و مشاوران پروژه در دفتر شهردار برگزار شد.

در این جلسه رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت، اسماعیل حاجی پور رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای اسلامی شهر رشت، فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت، احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت، علی بهارمست معاون عمرانی و زیربنایی شهرداری رشت، محمد پورناصرانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت، فرامرز جمشیدپور معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت، مریم گل احضار رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری رشت و جمعی دیگر از مدیران شهرداری و مشاوران حضور داشتند.

پروژه j۵ می تواند آینده ترافیکی رشت را پوشش دهد

مسعود نصرتی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه j۵ اظهار کرد: برای این پروژه مهم مدیر پروژه انتخاب کردیم و املاک طول مسیر شناسایی شده و نقشه برداری مسیر نیز به روز رسانی شده است.

شهردار رشت بیان کرد: پروژه j۵ به طول ۱۲ کیلومتر بوده و شریان اصلی رشت است و می تواند آینده رشت را پوشش دهد.

نصرتی با اشاره به اینکه امروز تصمیماتی که در عرصه مدیریت شهری گرفته می شود باید در عرصه اجتماعی اطلاع رسانی شود، گفت: امروزه سرعت نقد بالا رفته و اتفاقاتی که در ۳۵ سال گذشته رخ داده امروزه نقد می شود و مسلماً مسائل امروزه نیز در ظرف چند سال آینده نقد خواهد شد.

وی پیشنهاد داد: پروژه j۵ در چند فاز اجرایی شود و پس از اجرای فاز اول طرح تملکی تهیه شده و سرمایه گذاران مورد نظر فراخوان شوند.

شهردار رشت با تأکید بر تسریع در اجرای پروژه j۵ اظهار کرد: هرگاه اجرای پروژه ها طولانی شد به علت فشارهای وارده تصمیمات عجیب در مدیریت شهری گرفته شده است.

پروژه j۵ می تواند ثروت قابل توجهی برای شهرداری ایجاد کند

رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه بیان کرد: پروژه j۵ به واسطه بازگشایی املاک واقع در مسیر می تواند ثروت قابل توجهی برای شهرداری ایجاد کند و نباید اجرای این پروژه را به عقب بیاندازیم.

هیچ مدیری نباید مانع اجرای پروژه های حیاتی شهر شود

اسماعیل حاجی پور رئیس کمیسیون حمل نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه پروژه j۵ را پروژه ای با اهمیت دانست و یاد آور شد: هدف ما جلب رضایت مردم است و می خواهیم مردم آرامش بیشتری را به دست آورند.

وی تأکید کرد: هیچ مدیری نباید مانع اجرای پروژه های حیاتی شهری شود و فرق نمی کند چه کسی باشد.

رئیس کمیسیون حمل نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت اجرای پروژه j۵ را در کاهش بار ترافیکی رشت موثر دانست و تأکید کرد این پروژه هرچه سریع تر آغاز شود.

حاجی پور با اشاره به اینکه پروژه j۵ شرق به غرب رشت را متصل می کند، پیشنهاد داد: این پروژه در سه فاز در کوتاه ترین زمان ممکن اجرایی شود.

احمد رمضانپور نرگسی: صرفه و صلاح شهرداری صلاح شهروندان است

احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه اظهار کرد: پروژه j۵ از سال های گذشته تصمیم گیری شد ولی تا کنون اجرایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه ها باید به صرفه و صلاح شهرداری باشد مطرح کرد: صرفه و صلاح شهرداری صلاح مردم است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت عنوان کرد: امروزه در دنیا مدیریت بدون هزینه انجام می شود و حق نداریم اشتباهات گذشته و مدیریت پر هزینه را مرتکب شویم.

محمدپور ناصرانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت نیز در این جلسه بیان کرد: پروژه j۵ در کنار رینگ اصلی شهر قرار می گیرد و قرار نیست تمام بار ترافیکی شهر را تحمل کند.

Share