نرخ بالای دریافت بیمه بیکاری در گیلان | حذف نسخه کاغذی در مراکز تأمین اجتماعی گیلان

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در مورد پرداختی های بیمه بیکاری نیز اظهار کرد: در سال گذشته هزار و ۸۷ میلیارد ریال که در مقایسه با سال ۹۵ با توجه به کاهش تعدادی از ۷ درصد رشد در پرداختی را شاهد هستیم.

 اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نشست خبری مدیران تامین اجتماعی گیلان به مناسبت هفته تامین اجتماعی در سالن این سازمان برگزار شد.

جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با تبریک آغاز هفته تامین اجتماعی، گفت: امید داریم که روزی برسد که همه افراد جامعه تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرند.
حق پرست با بیان اینکه در حال حاضر ۲۸ واحد اجرایی اصلی در استان فعالیت می کند، افزود: از این تعداد واحدها ۷ واحد اقماری و ۵ کارگزاری که به عنوان بخش خصوصی مشغول ارائه خدمت هستند.

وی در مورد جمعیت آماری بیمه شدگان و مستمری بگیران گفت: در حال حاضر ۴۰۷ هزار بیمه شده اصلی و ۵۵۷ هزار بیمه شدگان تبعی و همچنین ۱۱۷ هزار مستمری بگیر اصلی و ۱۲۴ مستمری بگیر تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه ضریب نفوذی بیمه شدگان در استان ۴۷ درصد است، افزود: ضریب پشتیبانی این سازمان نیز ۳و نیم نفر بیمه پرداز به ازای یک نفر مستمری بگیر است که این نسبت خوبی در مورد ورودی و خروجی نیست.

وی در مورد کارگاه های تحت و پوشش نیز عنوان کرد: در سال ۹۵ میزان تحت پوشش در کارگاهها ۶۴ هزار و ۷۳۴ کارگاه است که با رشد ۵ درصدی در سال ۹۶ به ۶۷هزار و۸۱۲ کارگاه رسیده است.

حق پرست با بیان اینکه استان گیلان از استان های بالا در دریافت بیمه بیکاری است، افزود: در پایان سال ۹۶ میزان مقرری بگیر ۷ هزار و۸۵۷ کارگاه است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته جمعا ۲۱ هزار و ۳۲ میلیارد ریال با رشد ۲۰ درصدی درآمد داشته ایم، افزود: دریافت حق بیمه دو بخش تعهدات کوتاه مدت و بلند وجود دارد که در بخش کوتاه مدت در سال گذشته ۵۶۱ میلیارد ریال پرداختی انجام شد که نسبت به مدت مشابه ۱۹ درصد رشد داشته است.

حق پرست در مورد تعهدات کوتاه مدت که شامل مستمری بگیران، کفن و دفن و هزینه های بازمانده نیز گفت: ۱۹ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال با رشد ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه پرداختی انجام گرفت.

به گزارش دیارمیرزا، مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در مورد پرداختی های بیمه بیکاری نیز اظهار کرد: در سال گذشته هزار و ۸۷ میلیارد ریال که در مقایسه با سال ۹۵ با توجه به کاهش تعدادی از ۷ درصد رشد در پرداختی را شاهد هستیم.

حق پرست در مورد دفترچه های درمانی بیمه شدگان تصریح گفت: در سال گذشته جهت صدور، تمدید و تجدید یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۹۳۵ انجام گرفت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه اولین عمل جراحی آرتروسکومی (مچ پا) در بیمارستان رسول اکرم انجام شده است، گفت: این بیمارستان به‌عنوان منتخب طرح گردشگری سلامت تأمین اجتماعی شناخته شد ه است.

حق پرست با اشاره به اجرای طرح استقرار نسخه الکترونیک مراکز درمانی طرف قرارداد با تأمین اجتماعی گفت: پس از حذف نسخه کاغذی در مراکز تأمین اجتماعی گیلان، طرح استقرار نسخه الکترونیک در مراکز درمانی طرف قرارداد در استان گیلان هم‌زمان با پنج استان دیگر آغاز شد که بیش از ۳۰۰۰ نسخه در این طرح به‌صورت الکترونیکی صادرشده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان در ادامه به برنامه های حمایتی این سازمان اشاره کرد و گفت: اجرای دو مرحله طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای همسو با رویکردهای اقتصادی کشور و حمایت از واحدهای تولیدی و کارفرمایان، افتتاح شعبه سنگر به‌عنوان بیست و هشتمین واحد اجرایی استان، افتتاح ساختمان جدید شعبه بندر کیاشهر از اقدامت مهم سال ۹۶ بوده است.

Share