مهر تایید دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر سلامت و بهداشت آب شرب رشت

در پی انتشار گزارشاتی مبنی بر تغییر کیفیت آب شرب در برخی از شهر های استان، مدیرعامل آبفای گیلان ضمن تایید سلامت آب رشت بر بهداشتی بودن و کیفیت استاندارد آن تأکید کرد و افزود: مراکز بهداشت استان بر سلامت آب نظارت کامل داشته و مطلوبیت آن مورد تایید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید محسن حسینی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان علت تغییر در طعم آب و کیفیت آن را جابجایی منبع تامین آب تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از سد شهر بیجار به رودخانه سفیدرود عنوان کرد و گفت: از عصر روز دوشنبه مورخ ۲۸ خرداد منبع تامین آب تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از رودخانه شهربیجار به رودخانه سفیدرود تغییر کرد و شهرهای برخوردار از آب این تصفیه خانه با تغییراتی در طعم و کیفیت آب مواجه شدند.

وی با تاکید بر اینکه آب در تمامی شهرهای استان در حد استانداردهای ملی است افزود: آب رودخانه سفیدرود نسبت به آب رودخانه شهربیجار دارای مواد محلول بیشتری است که این مساله موجب تغییر طعم و لب شوری آب شده است.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: آب رودخانه سفیدرود پس از تصفیه، زلال سازی و گندزدایی به آب شرب استاندارد تبدیل و پس از آن وارد شبکه آب آشامیدنی شده است.

مدیرعامل آبفای گیلان همچنین تصریح کرد: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان نیز بر کیفیت و بهداشت آب نظارت دارد و علاوه بر کنترل کیفیت آب و نمونه برداری های روزانه از سوی دفتر کنترل کیفی شرکت، مراکز بهداشت استان نیز بر سلامت آب نظارت کامل داشته و مطلوبیت آن مورد تایید است.

و نتایج آزمایشات باکتریولوژی و فیزیکوشیمیایی انجام شده بر روی آب تصفیه خانه طی روزهای اخیر نیز همواره در حد استاندارد آب شرب بوده است.

حسینی در پایان از بهره برداری مجدد تصفیه خانه بزرگ آب شرب گیلان از رودخانه شهربیجار خبرداد و تصریح کرد: از ساعت ۱۹ روز جمعه اول تیر ماه ۹۷ آب تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از سد شهربیجار تامین شده و از روز شنبه دوم تیر ماه ضمن ارتقای کیفی آب، لب شوری آن نیز برطرف خواهد شد.

Share