مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند |شرکت توزیع، ۱۳۷ میلیارد تومان مطالبات وصول نشده دارد

طالبی گفت: با عنایت به افزایش دمای هوا در فصل تابستان و لزوم استفاده از لوازم سرمایشی خواهشمندیم در مصرف انرژی برق حداکثر صرفه جویی لازم انجام شود.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جمشید طالبی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در گفتگو با خبرنگار دیارمیرزا با اشاره به افزایش مصرف برق در گیلان گفت: در از مردم عزیز می‌خواهم در مصرف انرژی برق حداکثر صرفه جویی لازم انجام شود.

وی اظهار داشت: برای حفظ پایداری شبکه های برق رسانی درجه ترموستات کولر گازی حتما روی ۲۳ تا ۲۵ درجه قرار گیرد.

طالبی با بیان اینکه توصیه می‌کنیم که در ساعات اوج مصرف برق از استفاده هم زمان لوازم برقی پر مصرف مانند لباسشویی، اتو و جارو برقی خوداری شود، یادآور شد: ساعات اوج مصرف برای مشترکین اداری، خانگی و تجاری ۲۰ تا ۲۴ شب و همچنین ۱۲ الی ۱۷ عصر است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان تصریح کرد: ۱۸ مرداد سال گذشته بیشترین مصرف برق صورت گرفته و امیدوارم با مدیریت مصرف شاهد خاموشی نباشیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود درخصوص اعتبارات پیش بینی شده جهت کاهش فرسودگی شبکه برق گیلان به دیارمیرزا گفت: سال گذشته برای تعویض تیر و پایه فرسوده ۴۳ میلیارد تومان هزینه شده است و برای سال جاری نیز در صورت نقدینگی همین مقدار هزینه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در پایان با اشاره به اینکه عمده رسالت وزارت نیرو، وصول مطالبات می‌باشد، اظهار کرد: شرکت توزیع استان، ۱۳۷ میلیارد تومان مطالبات وصول نشده از بخشهای اداری، خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری دارد.

Share