مدیر آزادی قربانی پخش بازی‌های تیم ملی شد؟

مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی در واکنش به صحبت‌های مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور مبنی بر اینکه برکناری او از مدیریت ورزشگاه آزادی به دلیل مشکلات پیش‌آمده درباره شرکت «برهان مبین» بوده است گفت: فکر نمی‌کنم که برکناری من ربطی به شرکت «برهان مبین» داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از اعتماد آنلاین ناصر محمودی‌فرد، مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی از این سمت برکنار شد تا ورزش ایران درگیر حاشیه جدیدی شود. محمودی‌فرد درباره این اتفاق گفته بود که هیچ اطلاعی از دلایل این برکناری ندارد و بهتر است حسن کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور دراین باره توضیح دهد.

حسن کریمی هم در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها دلیل برکناری محمودی‌فرد را مشکلات پیش‌آمده با شرکت «برهان مبین» عنوان کرد و گفت: دلیل اصلی این بود که ما از محمودی‌فرد خواستیم یک کار اداری را انجام بدهد، اما اکراه داشت. موضوع نیز مربوط به شرکت «برهان مبین» بود. من ۲، ۳ بار به محمودی‌فرد موضوع را گفتم، چون کاری که قرار بود انجام بدهیم، قانونی بود، اما او شرط و شروطی داشت. ما هم گفتیم یکی بیاید که بتواند کار را انجام بدهد. درواقع علت اصلی برکناری محمودی‌فرد همین موضوع بود.

حالا ناصر محمودی‌فرد در گفت‌وگو صحبت‌های کریمی را رد می‌کند. او اعتقاد دارد که مسئله «برهان مبین» موضوعی فرعی است و دلیل برکناری‌اش از مدیریت مجموعه آزادی چیز دیگری است.

ناصر محمودی‌فرد، مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی در واکنش به صحبت‌های حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور مبنی بر اینکه برکناری او از مدیریت ورزشگاه آزادی به دلیل مشکلات پیش‌آمده درباره شرکت «برهان مبین» بوده است به اعتمادآنلاین گفت: چگونه می‌شود موضوعی در ساعت ۹ صبح مطرح شود و در ساعت ۱۰ صبح من عزل شوم. چه رابطه‌ای بین «برهان مبین» و عزل من وجود دارد؟ فکر نمی‌کنم که برکناری من از مدیریت ورزشگاه آزادی ربطی به شرکت «برهان مبین» داشته باشد.

او ادامه داد: واقعیت این است که «برهان مبین» شرکتی است که نه به ورزشگاه آزادی ربط دارد و نه آزادی در بحث حضور و فعالیت این شرکت دخالتی دارد. اگر هم قرار باشد شرکتی در این موضوع ورود پیدا کند شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است. مدیریت ورزشگاه آزادی همکاری‌های لازم را با این شرکت داشته و خدا را شکر هیچ مشکلی هم در انجام وظایف ما وجود نداشته است. اگر مشکلی هم در این زمینه وجود داشت باید فرایند قانونی طی می‌شد. این‌گونه رفتار اصلاً جایگاهی در بحث مدیریت ندارد که مدیری را به هر دلیلی ظرف یک ساعت از سمتش برکنار کنند، آن هم بدون اینکه به خودش اطلاع دهند.

محمودی‌فرد ادامه داد: مسئله «برهان مبین» یک مسئله اداری است و استانداردهای مدیریت این حق را برای هر مدیر قائل است که اگر مسئله‌ای هم وجود دارد صحبت‌های او را هم بشنوند، اما وقتی خارج از عرف اقداماتی انجام می‌دهید و به آن مدیر هم ابلاغ نمی‌کنید که چه اتفاقاتی رخ داده طبیعتاً شاهد ایجاد حاشیه و شایعه هستیم.

محمودی‌فرد در پاسخ به این سؤال که آیا به دلیل پخش بازی‌های جام جهانی در ورزشگاه آزادی تحت فشار قرار گرفته و دلیل اصلی برکناری‌اش از مدیریت مجموعه آزادی همین موضوع بوده است گفت: موضوع از این قرار بود که دوستان علاقه‌ای به ادامه پخش بازی‌های جام جهانی در ورزشگاه آزادی نداشتند و من هم تابع تصمیمات بودم، اما در همان زمان دوستان ما در وزارتخانه و سازمان تجهیز تحت فشار قرار داشتند و درخواست بر این بود که این اتفاق از ابتدا نباید رخ می‌داد. وقتی شورای تأمین مجوزهای لازم را صادر کرد دوستان هم مجبور به تمکین شدند.

او ضمن تشکر از نهادهای مختلف برای همکاری با این مجموعه برای پخش بازی‌های تیم ملی در ورزشگاه آزادی گفت: ما به‌عنوان مدیریت مجموعه ورزشی آزادی موضوع اکران بازی‌های تیم ملی در این مجموعه را مطرح کردیم. این قول را هم دادیم که می‌توانیم بسترهای مورد نیاز این کار را فراهم کنیم. خوشبختانه فضای خوبی آماده شد و اکنون هم این فضا وجود دارد. خوشبختانه شورای تأمین از این حرکت حمایت کرد. استانداری، وزارت کشور و دیگر نهادها هم در این ماجرا دخیل بودند تا توانستیم میزبان خوبی برای خانواده‌های تهرانی باشیم.

مدیر پیشین مجموعه ورزشی آزادی درباره حکم مشاور ریاست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور هم گفت: در کشور مرسوم است که وقتی مدیری را از سمتش برکنار می‌کنیم یک حکم مشاور هم برایش رد می‌کنیم، اما خودم از این موضوع خبر ندارم.

Share