فراکسیون ولایی به دنبال استعفا یا عدم‌ کفایت رئیس‌جمهور نیست

حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس فراکسیون ولایی گفت: فراکسیون ولایی به دنبال عدم‌ کفایت رئیس‌جمهور نیست و در حال حاضر عدم‌ کفایت رئیس‌جمهور یا هر سخنی که به‌ نوعی از نبودن دولت صحبت کند، به صلاح کشور نیست بلکه اصلاح دولت به صلاح کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از اعتماد آنلاین، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به مطرح‌ شدن طرح عدم‌ کفایت رئیس‌جمهور از سوی برخی اعضای فراکسیون ولایی گفت: فراکسیون ولایی به دنبال استعفا یا عدم‌ کفایت رئیس‌جمهور نیست. ممکن است از همه فراکسیون افرادی به دنبال طرح عدم‌ کفایت رئیس‌جمهور باشند اما فراکسیون ولایی به دنبال این نیست که دولت را در حال حاضر متزلزل و در برابر فشار‌هایی که وجود دارد فشار مضاعفی ایجاد کند.

نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فراکسیون ولایی به دنبال راهی برای حل مشکلات کشور است و می‌خواهد دولت را کمک کند تا دولت بتواند خود را از درون اصلاح و مطابق با نیاز‌های مردم‌ ترمیم‌هایی را انجام دهد. دولت در این شرایط می‌تواند وزرای ناکارآمد را حذف کند، سیاست‌های ناکارآمد را تغییر دهد، خلق‌ و خوی اشرافی‌گری را بردارد و کسانی که در این مسیر حرکت می‌کنند را برکنار کند. همچنین کسانی که با مردم هستند و کار جهادی می‌کنند و می‌توانند مسئولیت را بر عهده بگیرند را به کار گیرد.

حاجی‌بابایی گفت: در حال حاضر عدم کفایت رئیس‌جمهور یا هر سخنی که به نوعی از نبودن دولت صحبت کند به صلاح کشور نیست بلکه اصلاح دولت به صلاح کشور است.

او همچنین در خصوص راهکار ایجاد اعتماد مردم به مسئولین گفت: اولین راهکار این است که روسای سه قوه و وزرا به مجلس بیایند و بی‌پرده حرف‌ها زده شود و به صورت شفاف با مردم صحبت و مشکلات را با مردم بیان کنیم. باید صادقانه با مردم حرف بزنیم و اقدامات عملی انجام دهیم. مردم نمی‌گویند در طی ۲۴ ساعت مشکل را حل کنید اما می‌گویند شروع کنید. مردم یک سری نیاز‌ها و خواسته‌های اولیه دارند که حل این نیاز‌ها شدنی است و بعد از حل آنها باید به سمت مراحل بعدی برویم.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: اگر دولت و مجلس وارد میدان شوند و کار کنند قطعاً رضایتمندی مردم را شاهد خواهیم بود.»

Share