عزیزی: به AFC و فیفا شکایت می‌کنم | تن زاده: عزیزی مربی سپیدرود گیلان در لیگ دسته سوم است

عزیزی گفت: هیئت فوتبال گیلان حتما نامه‌ای از اداره کل ورزش استان و وزارت ورزش و جوانان داشته که آقای نوین را به عنوان مالک شناخته و قراردادم را ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  با وجود اینکه روز گذشته خداداد عزیزی قراردادش را با سپیدرود گیلان در هیئت فوتبال گیلان ثبت کرد، اما اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد با توجه به رأی دادگاه مبنی بر حکم خلع جواد تن‌زاده از مالکیت باشگاه سپیدرود، تا صدور حکم نهایی از سوی مراجع قضایی، جواد تن‌زاده به عنوان مالک قانونی باشگاه فعالیت خواهد کرد.

عزیزی در واکنش به این موضوع به تسنیم گفت: کاری به دعوای مدیریتی ندارم، اما من قراردادم را به همراه هشت بازیکن دیگر در هیئت فوتبال استان ثبت کرده‌ام. اگر تن‌زاده مالک باشگاه است، چرا قرارداد من را ثبت کرده‌اند؟ در فوتبال تنها مرجع اصلی فدراسیون فوتبال است و در استان‌ها هیئت‌ها زیرمجموعه آن محسوب می‌شوند. طبق قانون فیفا و AFC، به غیر از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال کسی را نمی‌شناسم.

وی افزود: روز گذشته تا زمانی که قراردادم ثبت نشده بود، کار را شروع نکردم. وقتی قراردادم ثبت شد، یعنی هیئت فوتبال قرارداد را قانونی می‌داند. دیگر نمی‌فهمم که ماجراهای بعدی چیست. قرارداد من به لحاظ قانونی ثبت شده و تمرینات را با سیزده، چهارده بازیکن شروع کردیم. هیئت فوتبال گیلان حتما نامه‌ای از اداره کل ورزش استان و وزارت ورزش و جوانان داشته که آقای نوین را به عنوان مالک شناخته است. اگر غیر این بود که قراردادم را ثبت نمی‌کردند.

سرمربی سپیدرود گیلان در خصوص اینکه اگر تن‌زاده مالک باشگاه باشد، چه تصمیمی می‌گیرد، گفت: به فیفا و AFC شکایت خواهم کرد، چرا که این کار دخالت محرز سیاسیون در ورزش است. من بازیچه کسی نیستم. سند مالکیت وزارت ورزش به نام نوین را دیدم و حتی برای اینکه مطمئن شوم به هیئت فوتبال که مرجع قانونی و زیر نظر فدراسیون فوتبال است، مراجعه کردم. آنها مدارک را چک کردند و سپس قراردادم ثبت شد. مگر می‌شود هیئت فوتبال امروز قرارداد را ثبت کند، فردا بگوید قانونی نیست؟ با این شرایط نه تنها من، بلکه همه بازیکنان لنگ بلاتکلیف خواهند بود.

برای خداداد در دسته سوم آرزوی موفقیت می‌کنم

مالک باشگاه سپیدرود رشت گفت: برای خداداد عزیزی که سرمربی تیم فوتبال سپیدرود گیلان شده است و در لیگ دسته سوم باید کارش را آغاز کند آرزوی موفقیت دارم.

جواد تن‌زاده در گفت‌و‌گو با فارس، در خصوص اینکه خداداد عزیزی مدعی شده از وی به فیفا شکایت خواهد کرد گفت: من مشکلی با شخص خداداد عزیزی ندارم و او را یک مربی خوب می‌دانم. اتفاقا آقای عزیزی در سپیدرود سرمربی است و من مشکلی با این موضوع ندارم اما ایشان باید در لیگ دسته سوم کارش را آغاز کند!

وی در پاسخ به این سوال که منظورش چیست گفت: من که تمامی مدارک دادگستری گیلان را در اختیار رسانه‌ها قرار دادم، مالک باشگاه خودم هستم و سرمربی تیم ما هم نادر دست نشان است که یک ماه و نیم پیش انتخاب شده است.آقایان رفته اند تیمی را با نام سپیدرود گیلان خریداری کرده‌اند در حالی که تیمی که در لیگ برتر حضور دارد سپیدرود رشت است. این موضوع را به فدراسیون هم اعلام کردم و حالا خداداد عزیزی و تمام بازیکنان لیگ برتری که این تیم جذب کرده باید در لیگ دسته سوم بازی کنند!من هم برایشان آرزوی موفقیت دارم.

تن‌زاده در پایان گفت: این موضوع را هم متذکر شوم که مباحث قضایی با پیگیری وکیل من در حال انجام است و ابلاغ احکام هم به ودی به خواندگان انجام خواهد شد.

Share