طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه رشت برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام حمیدرضا کریمی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در ۲۸ بقعه متبرکه شهرستان رشت برگزار می‌شود، افزود: طرح نشاط معنوی با هدف پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در جوار بقاع متبرکه استان گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت گفت: طرح نشاط معنوی در ۲۸ بقعه متبرکه شهرستان رشت برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حمیدرضا کریمی اظهار داشت: طرح نشاط معنوی با هدف پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در جوار بقاع متبرکه استان گیلان برگزار می‌شود.

وی افزود: در قالب این طرح که از ۱۶تیرماه آغاز و تا ۳۱ مردادماه ادامه خواهد داشت، اردوهای یک روزه و دو روزه برپا شده و در قالب این اردوها، معارف و احکام دین را به دانش آموزان تعلیم و همچنین مسابقات قرآنی و ورزشی برگزار می‌کنیم.

کریمی گفت: امسال علاوه براینکه برای دومین سال از دانشجویان خواهر و برادر دانشگاه علوم قرآنی و حدیث در کنار مبلغین اعزامی و بومی استفاده می‌شود از حضور ۸ مبلغ اعزامی از حوزه علمیه قم بهره خواهیم برد، همچنین از تعدادی مبلغان بومی در طرح نشاط معنوی امسال استفاده می‌کنیم.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه رشت تصریح کرد: در قالب طرح نشاط معنوی، خیمه‌های معرفت نیز برپا می‌شود و شاخص‌ترین خیمه معرفت دو خیمه معرفت امامزاده هاشم (ع) و خواهر امام (س) رشت هستند.

وی ابراز داشت: برای اینکه بتوانیم مخاطب بیشتری جذب کنیم به‌صورت تخصصی از هدایا استفاده می‌کنیم و هدایا را در راستای سایر اقدامات تقدیم می‌کنیم تا برای مخاطبان جذاب باشد.

کریمی بقعه امام زاده هاشم را به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین بقاع استان دانست و افزود: بقعه امام زاده هاشم کامل‌ترین خیمه معرفت شامل ۵ خیمه را در خود دارد. همچنین تعداد مبلغان امامزاده هاشم بیشتر از سایر بقاع متبرکه است و پس از اتمام طرح نشاط معنوی نیز مبلغان تا پایان تابستان در آنجا حضور دارند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت خاطرنشان کرد: بعد از اتمام طرح نشاط معنوی، ارتباط مبلغان با دانش آموزان قطع نخواهد شد و مبلغان در قالب طرح‌های دیگر با دانش‌آموزان ارتباط می‌گیرند.

Share