سوء مدیریت پسماندها و ورود فاضلاب از عمده مشکلات تالاب‌ انزلی است

با همیاری زندانیان شهرستان بندر انزلی بخشهایی از تالاب بین المللی انزلی و پناهگاه حیات وحش سرخانکل از زباله پاکسازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا قربانعلی محمد پور مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: با همکاری اداره محیط زیست شهرستان بندر انزلی و اداره زندانها این اقدام فرهنگی انجام گرفت و میزان زباله های جمع آوری شده حدودا ۷۰۰ کیلوگرم بوده است.

محمد پور اذعان داشت: پاکسازی و حفظ و صیانت از مواهب الهی بویژه تالابها وظیفه عمومی تلقی می‌شود و مشارکت همه اقشار جامعه در چنین اقدامات فرهنگی ضروری می باشد.

وی افزود نقش اکوسیستمهای تالابی در زندگی انسانها به ویژه  تاثیرات اقتصادی – اجتماعی آن غیر قابل انکار می باشد و اگر عزم ملی برای حفاظت از تالابها در میان نباشد این اکوسیستمها  ارزش های خود را بسرعت از دست خواهند داد.

محمدپور تصریح کرد: سوء مدیریت پسماندها، ریختن زباله در طبیعت، ورود فاضلاب های خانگی و صنعتی، ورود رسوبات، تغییرات اقلیمی و پسروی آب دریای خزر از جمله مشکلات امروزه این تالاب بین المللی می باشد. امید است همه با هم دوش به دوش یکدیگر تالاب را از نابودی نجات دهیم.

وی از آقایان آهنگری دادستان شهرستان انزلی، علینژاد رییس اداره زندانهای شهرستان بندرانزلی، خلیلی مسئول اتوبوسرانی، توانا و نیز شرکت خدماتی سبززیور به جهت هماهنگی لازم در این پاکسازی تقدیر و تشکر نمود.

Share