سوءاستفاده کنندگان منتظر شدیدترین برخوردهای قانونی باشند

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با هشدار به سوء استفاده کنندگان از وضعیت نوسان قیمت ها در بازار گفت: طبق قانون با این افراد برخورد و اشد مجازات را اعمال می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رضا قشلاقی بیان داشت: بدنبال نوسانات نرخ ارز، قیمت برخی کالاها افزایش یافته و عده ای سودجو با استفاده از این وضعیت، نرخ تمامی کالاها و خدمات خود را افزایش داده اند.
وی تعزیرات حکومتی را مرجع رسیدگی کننده به این تخلف ها عنوان و تصریح کرد: به منظور رسیدگی بهتر، در تعامل با دستگاه های نظارتی و با تشکیل اکیپ های مشترک، بصورت روزانه بر بازار نظارت می کنیم و تخلف ها به این نهاد ارجاع می شود.
قشلاقی در ادامه گفت: برخی شرکت ها، گوشی های تلفن همراه را با نرخ ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی خریده اند اما با قیمتی دیگر می فروشند که رسیدگی به این تخلف، در دستور کار تعزیرات حکومتی استان قرار دارد.
وی افزود: در صورت مشاهده چنین تخلفاتی در استان، با متخلفان با قاطعیت برخورد می شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با اشاره به اهمیت نقش مردم در نظارت ها گفت: با توجه به وجود برخی محدودیت ها در نیروی انسانی، بازرسان و گستردگی واحدهای صنفی، مردم می توانند بیشترین کمک را به دستگاه های نظارتی ارائه دهند.
به گفته قشلاقی، مردم در صورت مشاهده تخلف های اقتصادی، موضوع را از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، شماره تلفن های اعلام شده از سوی اتاق اصناف و نیز سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی اطلاع دهند ضمن اینکه برای ارائه گزارش و شکایت های خود، می توانند به صورت حضوری به این دستگاه ها مراجعه کنند.

Share