حکم پرونده قاتل سریالی زنان در گیلان صادر شد+ جزئیات

احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان از صدور حکم پرونده قتل ۸ زن در گیلان در شعبه کیفری یک استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان از صدور حکم پرونده قتل ۸ زن در گیلان در شعبه کیفری یک استان خبر داد.

سیاوش پور با اعلام این خبر افزود: متهم مرد پرونده (ف.ن) به جرم ۸ فقره قتل عمد زن مسلمان به ۸ فقره قصاص نفس محکوم گردید که اولیای دم مقتولان جملگی با پرداخت یک دوم دیه کامل مرد مسلمان یا پرداخت دیه از بیت المال در اعمال ماده ۴۲۸ قانون مجازات اسلامی، می توانند قصاص نمایند.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین عنوان نمود: این مرد به جرم جنایت بر میت نسبت به ۶ نفر به  ۶ فقره یک دهم دیه کامل در حق مقتولان و ۶ فقره ۱۰۰ ضربه شلاق تعزیری و همچنین به  جرم ۸ فقره سرقت طلاجات مقتولان به مجازات ۸ فقره سه سال حبس و ۸ فقره یکصد ضربه شلاق تعزیری و رد اموال مسروقه در حق اولیای دم محکوم شد.

سیاوش پور در ادامه به شرح محکومیت متهم زن پرونده پرداخت و بیان داشت: متهم زن پرونده (ل.گ) به جرم معاونت در یک فقره قتل  به ۱۲ سال حبس تعزیری و به جرم مورد معامله قراردادن۴ فقره طلاجات متعلق به مقتولان به ۴  فقره ۴ سال حبس و ۴ فقره ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.

وی همچنین افزود: درخصوص سایر اتهامات متهم زن پرونده (ل.گ) مبنی بر خودداری در مساعدت به فردی که در خطر جانی بوده و مساعدت در خلاصی متهم اصلی از محاکمه و مجازات برای این زن رای برائت صادر شد.

این مقام ارشد قضایی در پایان تصریح کرد: رای صادره ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدید نظر خواهی در دیوانعالی کشور خواهد بود.

Share