جدال ۲ وزیر دولت؛ روحانی نظر کدامیک را پذیرفت؟

اکانت رئیس‌جمهور در توییتر از توییت محمد جواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات حمایت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا موضوع ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی و تخصیص آن به برخی وارد کنندگان موضوع بحث این روزهای اصحاب رسانه و البته برخی وزاری دولت هم شده است.

تسنیم نوشت: پس از اعتصاب یک روزه کسبه بازرا علاءالدین و چارسو محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به چارسو رفت و قول انتشار اسامی افرادی که ارز دولتی گرفته بودند را به مردم داد و وی یک روز پس از قول خود، اسامی این افراد را منتشر کرد.

امروز هم برخی خبرنگاران همین درخواست را از وزیر صنعت کردند که وی پاسخ کنایه‌آمیزی به وزیر ارتباطات نیز داد. شریعتمداری گفت: ما به عنوان وزارت صنعت نمی توانیم که ثبت سفارش کنندگان را افشا کنیم، چراکه اینطور به جنگ بخش خصوصی رفته ایم، این در حالی است که لیست اعلامی از سوی وزیر ارتباطات، اسامی افرادی بود که تخصیص ارز داشتند و تامین ارز آنها صورت نگرفته بود، ما نمی خواهیم به جنگ اقتصاد کشور برویم و اقتصاد را به هم بریزیم، بنابراین با استفاده از نیروی عقل خدادادی، تصمیماتی خواهیم گرفت که به صلاح اقتصاد باشد.

بر همین اساس، لحظاتی پیش اکانت رئیس‌جمهور نیز پست مربوط به محمد جواد آذری را لایک کرد و این موضوع احتمالا نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور از تصمیم وزیر ارتباطات در انتشار اسامی ارزبگیران حمایت می‌کند.

همانطور که بخش لایک‌های صفحه رئیس جمهور می‌بینید، توییت وزیر ارتباطات پسندیده شده است

این درحالی است که رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در جمع مدیران اجرایی خطاب به رئیس‌کل بانک مرکزی و وزیر صنعت معدن و تجارت دستور داد اسامی دریافت‌کنندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی را منتشر کنند. به گفته روحانی مردم باید بدانند که چه کسی، برای چه امری و به چه میزان ارز دولتی دریافت کرده است.

Share