افزایش قیمت مرغ در دستور کار قرار دارد | قیمت مرغ در ایران ارزان‌تر از تمام کشورهای جهان است

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ در دستور کار قرار دارد افزود: امروز قیمت مرغ افزایش داشته اما قیمت واقعی و تمام شده نیست و قیمت مرغ در ایران ارزان‌تر از تمام کشورهای جهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، محمود حجتی در نشست با فعالان بخش کشاورزی شهرستان اردستان در دانشگاه پیام نور اردستان با بیان اینکه حل مشکل مرغداران با ایجاد یک شبکه تولید و توزیع مرغ در قالب یک زنجیره و به صورت اتحادیه حل خواهد شد، اظهار داشت: سرانه مصرف مرغ در ایران به ازای هر نفر ۲۸کیلوگرم است که در صورت ایجاد این زنجیره واسطه ها حذف خواهند شد.

وی با بیان اینکه از مشکلات بخش کشاورزی وجود واسطه های زیاد از زمان تولید و عرضه به بازار است، افزود: ایجاد یک زنجیره بین تولید کنندگان تا زمان عرضه به بازار دست واسطه ها را قطع خواهد کرد و این شدنی است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ در دستور کار قرار دارد افزود: امروز قیمت مرغ افزایش داشته اما قیمت واقعی و تمام شده نیست و قیمت مرغ در ایران ارزان‌تر از تمام کشورهای جهان است.

حجتی با بیان اینکه دولت سعی کرده نهاده‌ها را به ارزان‌ترین قیمت تامین کند و ارزان‌ترین ارز را اختصاص داده، تصریح کرد: در جنگ اقتصادی که دشمن راه انداخته تأمین ارز و جابجایی پول مشکلاتی را ایجاد کرد که حل شده است.

وی به پرداخت خسارت آنفلوانزا از طریق بیمه اشاره کرد و گفت: بهترین راه برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها مراقبت‌های بهداشتی است.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با بیان اینکه خشکسالی و سرمازدگی باعث وارد شدن خسارات زیادی به کشاورزان شد که با پیگیری‌های به‌عمل آمده براساس مصوبه دولت ۲سال استهمال بازپرداخت وام‌های کشاورزی تصویب شده و اگر بانکی کوتاهی کرد باید برخورد شود، خاطرنشان کرد: سود این ۲ سال بر عهده دولت است و قانونگذار تصویب کرده و اگر بخشنامه نرسیده و بانکی همکاری نمی‌کند در سطح شهرستان و استان با آن برخورد شود‌.

حجتی افزود: در کشور نزدیک ۱۱هزار میلیارد تومان خسارت سرمازدگی داشتیم.

وی خواستار استفاده بهینه از منابع آبی شد و گفت: باید گلخانه‌ها و کشت نشاعی توسعه یابد که کمتر در استان اصفهان کار شده است.

Share