استفاده از خودروهای تک سرنشین در سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت ممنوع شد!

پیمان پارسا، مدیر عامل سازمان حمل و نقل، بار و مسافر طی ابلاغیه ای به کلیه کارکنان این سازمان استفاده از خودروهای شخصی کارکنان را در ساعت اداری ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پیمان پارسا، مدیر عامل سازمان حمل و نقل، بار و مسافر طی ابلاغیه ای به کلیه کارکنان این سازمان استفاده از خودروهای شخصی کارکنان را در ساعت اداری ممنوع اعلام کرد.

پارسا در ارتباط با این ابلاغیه، بیان داشت: با توجه به حجم ترافیک شهر رشت و در راستای جلوگیری از افزایش آلاینده ها و همچنین اشغال فضای ترافیکی شهر این تصمیم اتخاذ شده است.

وی در ادامه تشریح کرد: ما در راستای این دستور، چند سرویس را برای پرسنل به اشتراک گذاشتیم تا نقل و انتقال آنان به محل کار تسهیل شود.

عضو هیات مدیره سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت، بیان داشت: در وهله اول مردم باید تغییر را در شیوه زندگی مدیران شهری احساس کنند تا خودشان هم در مسیر اصلاح شهر مشارکت داشته باشند.

پارسا تاکید کرد: تا زمانی که فرهنگ‌سازی، تشویق و تأمین زیرساخت‌ها از داخل خود سازمان در استفاده از سیستم حمل و نقل اتفاق نیفتد، مشکل ترافیک پابرجا خواهد بود.

وی افزود: از صدا و سیمای گیلان درخواست دارم تا نگاه ویژه ای به تولیدات فرهنگی حوزه ترافیک و حمل و نقل داشته باشد، برای شهر توریستی مثل شهر رشت فرهنگ سازی در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی سهم مهمی در بهبود ترافیک شهر خواهد داشت. ما حتی طرح‌های تشویقی نظیر استفاده از اینترنت بی سیم شهری در اتوبوس های شهری را در دستور کار قرار داده ایم.

وی اظهار داشت: تمام توان خود را برای تقویت زیر ساخت های حمل و نقل و توزیع امکانات برای شهروندان می گذاریم. به تازگی نیز با شرکت آی تاکسی قرارداد بستیم تا علاوه بر امنیت شهروندان در استفاده از تاکسی های اینترنتی، دسترسی آنان را به وسیله نقلیه عمومی آسان تر کنیم.

پارسا در پایان خاطر نشان کرد: البته تمام مشکلات ترافیکی شهر مربوط به خودروهای تک سرنشین نیست، اما حل آن می تواند گام مهمی در بهبود وضعیت ترافیکی شهر باشد.

Share