اجرای پروژه‌های بازآفرینی رشت، جهت احیای بافت‌های هویت ساز

سید امیرحسین علوی با تاکید بر بازآفرینی بافت‌های فرسوده با تکیه بر بازآفرینی بناهای هویت ساز شهر رشت تصریح کرد: شهر رشت از متراکم ترین شهرهای کشور است و این تراکم جمعیتی بویژه در محلاتی که شکل گیری رشت از آن آغاز شده، مشهود می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس شورای شهر رشت با تاکید بر بازآفرینی بافت‌های فرسوده با تکیه بر بازآفرینی بناهای هویت ساز شهر رشت تصریح کرد: شهر رشت از متراکم ترین شهرهای کشور است و این تراکم جمعیتی بویژه در محلاتی که شکل گیری رشت از آن آغاز شده، مشهود می باشد. بنابراین بازآفرینی این محلات به نحوی که امکان زیست پایدار در این محلات ممکن باشد، مهمترین هدف پروژه بازآفرینی شهر رشت است.

سید امیرحسین علوی، محله ساغریسازان و رودبارتان را مهمترین محله در بازآفرینی شهری خواند و ابراز کرد: بقعه خواهر امام، نگین این محله است که بازآفرینی حریم آن و محوطه سازی، از سال گذشته در قالب پروژه بازآفرینی آغاز شده است.

وی افزود: این پروژه در قالب محور پیاده گردشگری مذهبی در حال اجراست و محوطه سازی حریم بقعه خواهر امام، نخجیری، سوخته تکیه و مسگران در حال اجرا می باشد.

رئیس شورا همچنین گفت: مرمت و احیای مسجد حاج سمیع در محله ساغریسازان از دیگر پروژه های شهرداری است که از سال قبل در حال اجرا می باشد و مقاوم سازی این مسجد و تعویض حلب سقف در قالب پروژه بازآفرینی در حال انجام است.

رئیس شورا همچنین تصریح کرد: کمک به بازتوانی زنان بی سرپرست و بد سرپرست در قالب ایجاد طرح های اشتغال، از دیگر برنامه های مدیریت شهری است و در همین راستا به کمک دفتر امور بانوان استانداری، بازارچه دائمی فروش صنایع دستی در بوستان کشاورز ساخته شد تا بانوان بی سرپرست بتوانند از این مکان استفاده نموده و به اقتصاد خانواده کمک نمایند.

علوی در پایان از اجرای ساخت ساختمان مرکز بیماران هموفیلی خبر داد و تصریح کرد: این مرکز درمانی با تلاش های کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در محله چله خانه در دست اجرا می باشد.

Share