آغاز پروژه‌ای در حوزه عفاف و حجاب در گیلان | آینده استان گیلان روشن است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه زنان نعمتی بزرگ در عالم هستی هستند اما در جوامع غربی به این جایگاه به‌درستی توجه نمی‌شود گفت: نظام سلطه جایگاه و کرامت انسانی زنان را حقیر می‌شمارد و از این جایگاه به‌عنوان یک ابزار استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، آیت‌الله رسول فلاحتی در نخستین همایش سراسری «زن مسلمان» در رشت اظهار داشت: در حوزه زنان و بانوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور کتاب‌های گسترده‌ای منتشر شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه یکی از مباحث مهم در حوزه بانوان هویت زنان است، خاطرنشان کرد: از نگاه علمان جایگاه آفرینش زنان و مردان با یکدیگر همسان است و هیچ‌کدام از این دو آفرینش بر دیگری برتری ندارند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه مقوله کرامت انسانی زن بسیار مورد توجه است زیرا این حوزه در جامعه امروز دستخوش حوادث گوناگون قرار گرفته است گفت: جایگاه الهی زن متاسفانه در جامعه امروز مغفول باقی مانده و این امر به‌عنوان یک درد بزرگ بشری احساس می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه جایگاه زنان امروز در جوامع مختلف بشری مخدوش شده ‌و اگر این روند ادامه پیدا کند شاهد نابه‌سامانی در حوزه جایگاه زنان می‌شویم گفت: عالمان و دانشمندان همواره در خصوص زنان به حقانیت، آگاهی، ذکاوت و هوشیاری زنان اشاره کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سراسر زندگی کرامت‌انگیز زنان در جامعه امروز مخدوش تفکر نظام‌‌ سلطه جهانی قرار گرفته است خاطرنشان کرد: با توسعه فرهنگ نظام سلطه در جهان کرامت زندگی زنان و بانوان همواره مورد تهدیدات گسترده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه زنان نعمتی بزرگ در عالم هستی هستند اما در جوامع غربی به این جایگاه به‌درستی توجه نمی‌شود گفت: نظام سلطه جایگاه و کرامت انسانی زنان را حقیر می‌شمارد و از این جایگاه به‌عنوان یک ابزار استفاده می‌کند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه زن در نظام ارزشی الهی از کرامت ذاتی و اکتسابی برخوردار است تصریح کرد: زن در نظام آفرینش همانند مرد است و خداوند در آفرینش هیچ برتری برای مردان قائل نشده است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه انسان در فرآیند زندگی دنیایی نعماتی دارد که نباید از آنها غافل شود خاطرنشان کرد: امروز در جهان، مصرف غذا‌های حلال، توسعه یافته است و این امر از سوی افراد غیرمسلمان با استقبال گسترده‌ای مواجه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه انسان در دو راهه اختیار عمل و اندیشه است و ملائک از این ویژگی برخوردار نیستند بیان کرد: زنان از یک کرامت ذاتی برخوردار هستند و این کرامت با کرامت اکتسابی نیز عجین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها در رنگ‌های گوناگون آفریده شدند اما در قیاس با یکدیگر هیچ برتری ندارند و جایگاه خود را در نزد پروردگار تنها با تلاش و بندگی افزایش می‌دهند افزود: امروز دولت‌های استکباری در تلاش هستند که زندگی زنان را مردواره کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه زن‌واره کردن زندگی مردان نیز از سوی دولت‌های استکباری دنبال می‌شود خاطرنشان کرد: نظام‌های سلطه در تلاشند تا زنان جامعه اسلامی را بر این باور برسانند که زندگی به سبک مردانگی یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز زن‌های محقق، توانمند و با مهارت مسلمان از اینکه چرا زنان در دنیای کنونی به‌درستی با جایگاه و کرامت ذاتی خود آشنا نیستند می‌سوزند افزود: نظام سلطه در جوامع غربی همواره مانع شناسایی جایگاه واقعی زنان می‌شود و به دنبال توسعه ایجاد این موانع است.

آیت‌الله فلاحتی به آغاز پروژه‌ای در حوزه عفاف و حجاب در استان گیلان خبر داد و با اشاره به اینکه این پروژه در راستای توانمندی و متعالی شدن جایگاه زنان و بانوان در گیلان انجام می‌‌شود گفت: در خصوص اجرای این پروژه با مراجع تقلید مشورت و بررسی صورت گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه عدم توجه صحیح به عفاف و حجاب امروز یک مشکل بزرگ در جامعه است تصریح کرد: با انجام اقدامات گسترده در حوزه عفاف و حجاب هنوز به افق ترسیم شده جمهوری اسلامی در این حوزه دست نیافته‌ایم.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه جایگاه زن و مادر از دیدگاه اسلام بسیار والا است و این امر موجب شده تا دشمنان، زنان را که معراجگاه مردان هستند مورد هدف قرار دهند تاکید کرد: نظام سلطه، جایگاه مادران را در جامعه اسلامی رصد کرده و مورد هدف قرار داده‌ است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه افق آینده استان گیلان افقی روشن است خاطرنشان کرد: مردم استان گیلان مردمی اهل تفکر، ادب و صبر هستند و به درستی می‌توان به آینده درخشان استان گیلان خوش‌بین بود.

Share