آتش‌سوزی مهیب جنگل‌های “کومله” لنگرود را فرا گرفت

فرماندار لنگرود با اعلام اینکه آتش‌سوزی جنگل‌های “کومله” این شهرستان در حال پیشرفت است گفت: ارتفاع شعله‌ها به ۱۵ متر رسیده و احتمال تخلیه خانه‌های نزدیک محل حادثه وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سیدرضا جوادپور در گفت‌و‌گو با تسنیم ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون آتش‌سوزی به وقوع پیوسته در جنگل‌های بخش “کومله” شهرستان لنگرود اظهار داشت: این آتش‌سوزی حدود ساعت ۱۲ امروز شروع شد.

فرماندار لنگرود با اعلام اینکه این آتش‌سوزی از منطقه “مریدان” در بخش “کومله” شهرستان لنگرود آغاز شده است ابراز داشت: این آتش‌سوزی از باغات چای متروکه این منطقه شروع شده و در حال پیشرفت است.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود با بیان اینکه آتش‌سوزی در حال حاضر در نقطه اوج خود قرار دارد خاطرنشان کرد: من در منطقه حادثه حضور دارم و آتش‌سوزی با شدت ادامه دارد.

جوادپور با اعلام اینکه شعله‌های آتش ارتفاعی معادل ۱۰ الی ۱۵ متر دارند تصریح کرد: نیرو‌های امدادی مانند بسیج، آتش‌نشانی، هلال احمر و منابع طبیعی در محل حادثه حضور دارند.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه در فاصله ۲۰ متری محل آتش‌سوزی خانه‌های مسکونی قرار دارد اعلام کرد: احتمال تخلیه این خانه‌ها وجود داشته و آمادگی لازم به صاحبان آن‌ها داده شده است.

جوادپور ضمن تشریح علل احتمالی وقوع این آتش‌سوزی مهیب خاطرنشان کرد: براساس تجارب گذشته احتمالاً به دلیل آتش‌ زدن باغات چای به جهت صاف کردن آن‌ها این آتش‌سوزی رخ داده است.

Share