وجود ٨ هزار زندانی در استان گیلان | افزایش تعداد زندانیان گیلان نسبت به سال ٩۶

احمد سیاوش پور، رئیس کل دادگستری گیلان در جشن گلریزان آزادى زندانیان جرائم غیرعمد گیلان گفت: زندانیان استان گیلان در حال حاضر ٨ هزار نفر هستند که نسبت به سال ٩۶ متاسفانه ۴٠٠ نفر بیشتر شدند.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، احمد سیاوش پور، رئیس کل دادگستری گیلان در جشن گلریزان آزادى زندانیان جرائم غیرعمد گیلان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مکلف است برای افرادی که رفتارهایی مغایر با قانون انجام می‌دهند و فضای امن را بر هم می‌زند، مجازات در نظر بگیرد، گفت: قوه قضاییه در نظر دارد که از مجازات زندان کمتر استفاده کند.

وی همچنین با بیان اینکه با کسانی که نظم جامعه را برهم می‌زنند باید با قاطعیت برخورد شود، اظهار داشت: دیه تصادفات جاده‌ای و ناتوانی در پرداخت مهریه دو علت حضور افراد با جرائم مالی در زندان است.

وجود ٨ هزار زندانی در استان گیلان | افزایش تعداد زندانیان گیلان نسبت به سال ٩۶

رئیس کل دادگستری گیلان گفت: زندانیان استان گیلان در حال حاضر ٨ هزار نفر هستند که نسبت به سال ٩۶ متاسفانه ۴٠٠ نفر بیشتر شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه حدود ١٩ درصد این جمعیت زندانیان استان مربوط به جرائم غیرعمد و محکومیت های مالی هستند، تصریح کرد: این افراد سزاوار حضور در زندان نیستند اما قانون برای جبران خسارت این مجازات را تعیین کرده است.

سیاوش پور همچنین با اشاره به اینکه این افراد داراى خانواده و نان آور خانه هستند، گفت: خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد چشم انتظار این افراد هستند تا بنیان خانواده حفظ شود.

وی خواستار کمک خیرین دارای توانایی مالی به زندانیان جرائم غیرعمد شد و ادامه داد: امیدوارم با کمک های خیرین محترم، این افراد بتوانند به آغوش خانواده بازگردند.

آزاد شدن یک زندانی، کام یک خانواده را شیرین می‌کند

علی اکبر یساقی، نائب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه آزاد شدن یک زندانی، کام یک خانواده را شیرین می‌کند، گفت: امسال مقام معظم رهبری ۴٠٠ میلیون تومان به ستاد دیه کشور کمک کردند که باعث افتخار همه ما است.

سیدمحمد احمدی، فرماندار شهرستان رشت نیز در این جشن بیان کرد: از تمامی عزیزان در ستاد دیه که از روزهاى قبل برنامه ریزی زیادی کردند، تشکر می‌کنم، اظهار داشت: افرادی در این جشن حضور دارند که مشتاقانه در حال کمک به دیگران هستند.

Share