نیروی انتظامی گیلان به بالگرد مجهز می‌شود | تفرجگاه‌های ساحلی استان نیازمند ساماندهی است

محمدرضا اسحاقی با بیان اینکه موافقت دریافت یک فروند بالگرد و یک فروند بال ثابت ناجا برای استان گیلان گرفته شده است خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌ها و مشارکت مدیرکل فرودگاه‌های استان گیلان مکان پایگاه این بالگرد‌ها در استان گیلان مشخص شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، سردار محمدرضا اسحاقی در جلسه ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌های ساحلی استان گیلان اظهار داشت: از سال ۹۳ طرح ساماندهی سواحل در قالب دستورالعملی با ۱۱۶ وظیفه به ۱۹ دستگاه متولی در استان گیلان ابلاغ شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه با گذشت زمان در این طرح برخی دستگاه‌ها مستاصل شده و روند فرسایشی داشتند افزود: با توجه به گردش‌پذیر بودن استان گیلان روند فرسایشی برای دستگاه‌های متولی در ساماندهی سواحل در شأن استان گیلان نیست.

سردار اسحاقی با تاکید بر اینکه ۹ شهر استان گیلان دارای نوار ساحلی هستند و وظایف بیشتری را در اجرای طرح ساماندهی سواحل بر عهده دارند گفت: پیشگیری از تلفات انسانی و تخلفات در سواحل، ایجاد امنیت برای مسافران و گردشگران با افزایش برنامه‌های فرهنگی و هنری از اهداف این دستورالعمل است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر سواحل، تفرجگاه‌های ساحلی استان گیلان نیز نیازمند ساماندهی است خاطرنشان کرد: کاهش وقوع جرایم و جلوگیری از این اقدام در سواحل و تفرجگاه‌های ساحلی به طور ویژه در سواحل استان گیلان دنبال می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه ۲۵ پاسگاه و کلانتری در نوار مرزی استان گیلان قرار دارد و ۹ پاسگاه ساحلی در استان گیلان فعالیت می‌کند گفت: سال گذشته ۲۷ نفر در سواحل استان گیلان غرق شدند که ۲۶ نفر از این تعداد خارج از طرح‌های سالم‌سازی بودند.

سردار اسحاقی کافی نبودن تعداد طرح‌های سالم‌سازی و ناجیان غریق را از دلایل بالا بودن تعداد غریق در استان گیلان عنوان کرد گفت: افزایش ورود مسافران به نوار ساحلی گیلان کافی نبودن تابلو‌های هشدار شنا ممنوع و استفاده زود‌هنگام از دریا توسط مسافران از دیگر عوامل غرق شدن است.

وی با تاکید بر اینکه محدودسازی سواحل غیر استاندارد و هدایت مسافران به سمت طرح‌های سالم‌سازی می‌تواند در کاهش تعداد غریق در استان گیلان اثرگذار باشند بیان کرد: افزایش کمی و کیفی طرح‌ها، استانداردسازی طرح‌های موجود و هدایت و محدودسازی سواحل از حیث تردد در این حوزه اثرگذار است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه موافقت دریافت یک فروند بالگرد و یک فروند بال ثابت ناجا برای استان گیلان گرفته شده است خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌ها و مشارکت مدیرکل فرودگاه‌های استان گیلان مکان پایگاه این بالگرد‌ها در استان گیلان مشخص شده است.

Share