راننده مسافرکش، فردی را که می خواست به او آبمیوه مسموم بدهد، به کلانتری برد!

از اواخر سال گذشته گزارش سرقت‌های سریالی از رانندگان مسافربر با شیوه خوراندن آبمیوه مسموم به پلیس افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایران، راننده‌ها در شکایت خود اظهار داشتند که مرد میانسالی در محدوده شهریار به صورت دربست سوار بر خودروهای سواری شده و در بین راه به بهانه تشنگی برای خودش و راننده نسکافه و بستنی می‌خرید اما داخل آنها داروی بیهوشی ریخته و بعد از بیهوش شدن راننده اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و پول‌های راننده‌ها می‌کرد.
در تحقیقات اولیه تصویر چهره‌نگاری متهم به‌دست آمد و زمانی که در اختیار سایر مالباختگان قرار داده شد از سوی آنها مورد شناسایی قرار گرفت.

بررسی‌ها برای دستگیری متهم ادامه داشت تا اینکه مرد میانسالی به یکی از کلانتری‌های شهریار رفت و مدعی شد که مسافرش قصد بیهوش کردن او را دارد. او گفت: چند سال قبل مسافری سوار کردم که به من آبمیوه مسموم تعارف کرد. بعد از خوردن آبمیوه از هوش رفتم و زمانی که به هوش آمدم متوجه شدم وسایلم به سرقت رفته است. از طرفی چند وقتی است که از راننده‌ها شنیده‌ام مردی به‌عنوان مسافر سوار ماشین می‌شود و با تعارف نسکافه و بستنی مسموم آنها را بیهوش کرده و وسایلشان را سرقت کرده است. امروز هم مسافرم به من پیشنهاد نوشیدن نسکافه داد، احتمال دادم که او سارق باشد برای همین وی را به کلانتری آوردم.

درحالی که مسافر میانسال منکر سرقت بود، کارآگاهان تصویر چهره نگاری او را تطبیق داده و بدین ترتیب وی به سرقت سریالی با شگرد بیهوشی اعتراف کرد. در تحقیقات مشخص شد که او با این شگرد از ۸ راننده در شهریار و ۴ نفر در تهران سرقت کرده است.

Share