خرید حجاج در عربستان کمک به سعودی‌های آدمکش است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان از حجاج گیلانی خواست تا در کشور عربستان وقت خود را صرف خرید کردن نکنند و گفت: حجاج با خرید کردن در عربستان پول‌هایشان را در جیب سعودی‌های آدمکش می‌ریزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، آیت‌الله رسول ‌فلاحتی در جلسه آموزشی زائران حج تمتع در رشت اظهار داشت: کسانی که برای نخستین بار به سفر حج مشرف می‌شوند باید قدر این سفر را بدانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با انتقاد از آمار پایین تعداد متقاضیان گیلانی حضور در حج تمتع خاطرنشان کرد: تعداد متقضیان شهر بابل از تعداد کل متقاضیان استان گیلان بیشتر است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به فضلیت‌های سفر معنوی و زیارتی حج تمتع عنوان داشت: بر اساس روایات واصله از اهل‌ بیت عصمت و طهارت، حجاج مهمانان و همسایگان خداوند متعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه افراد مستطیع ملزم هستند تا در حج واجب شرکت کنند تصریح کرد: زائران خانه خدا از زمانی که محرم می‌شوند تا زمانی که به خانه‌هایشان باز می‌گردند مهمان خداوند متعال محسوب می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان سختی‌های متحمل شده توسط حجاج را عاملی برای پاک شدن گناهانشان دانست و ابراز داشت: به ازای هر قدمی که حجاج برمی‌دارند ۱۰۰ مقام در بهشت برای آن‌ها ثبت می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه دعای حجاج مستجاب است و آن‌ها نباید این سفر را با هیچ سفری مقایسه کنند خاطرنشان کرد: اگر حجاج بعد از حج بگویند که سفرهای دیگر بیش از این سفر لذت داشته است نشان می‌دهد که هیچ بهره‌ای از این سفر نبرده‌اند.

امام جمعه رشت ضمن تشریح اعمال حج تمتع برای زائران خاطرنشان کرد: حجاج تلاش کنند تا پیش از سفر اطلاعاتشان را درباره اماکن زیارتی مکه و مدینه افزایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه حجاج باید دانش خود را درباره احکام حج افزایش دهند ابراز داشت: زائران پیش از سفر به خانه خدا وصیت‌نامه خود را بنویسند و از اطرافیان خود حلالیت بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه حلالیت گرفتن زن و شوهر از یکدیگر سبب می‌شود تا حلاوت سفر حج را بیشتر احساس کنند گفت: زائران تلاش کنند تا در تمام کلاس‌های آموزشی پیش از حج حضور داشته باشند.

آیت‌الله فلاحتی حجاج را به همراهی مداوم با مدیر و روحانی کاروان سفارش کرد و اظهار داشت: همه حجاج می‌بایست تلاش کنند تا در اوقات آزادشان قرآن خوانده و صلوات بفرستند.

امام جمعه رشت از حجاج گیلانی خواست تا در کشور عربستان وقت خود را صرف خرید کردن نکنند و تصریح کرد: حجاج با خرید کردن در عربستان پول‌هایشان را در جیب سعودی‌های آدمکش می‌ریزند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان از بانوانی که عازم حج هستند خواست تا اصرار بر لمس «حجر‌الاسود» نداشته باشند و خاطرنشان کرد: حجاج تلاش کنند تا حقوق سایر زائران را رعایت کرده و باعث زحمت آن‌ها نشوند

Share