کفش طلای لیگ هلند در دستان بازیکن گیلانی آلکمار+ عکس

شب گذشته افتخاری تاریخی برای فوتبال ایران رقم خورد و علیرضا جهانبخش آقای گل لیگ هلند شد. این برای نخستین بار در تاریخ فوتبال اروپاست که یک آسیایی عنوان آقای گلی یک لیگ معتبر اروپایی را به دست می آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از جام جم، نخستین باری که علیرضا جهانبخش راهی لیگ هلند شد و به تیم نایمخن پیوست مبلغ قراردادش بسیار کم بود، مبلغی که شاید بسیاری از فوتبالیست های ایرانی ترجیح بدهند با نادیده گرفتن آن فوتبال خود را در یک لیگ سطح پایین تر اما «پر پول» تر ادامه بدهند.

جهانبخش که تفاوت اساسی با برخی از همسن و هم سالانش در تیم ملی فوتبال ایران دارد، حالا به ستاره بزرگی در سطح اروپا تبدیل شده است. او روز گذشته آخرین بازی خود را برای آلکمار انجام داد و با هت تریک مقابل زوله و کسب عنوان آقای گلی به کار خود در این باشگاه پایان داد. گفته می شود او راهی تیم بزرگ تری خواهد شد.

جهانبخش که عنوان آقای پاس گل را هم در لیگ امسال هلند به طور مشترک کسب کرده، حالا اولین بازیکن آسیایی است که در یک لیگ معتبر اروپایی آقای گل می شود. حالا جهانبخش یکی از موفق ترین لژیونرهای تاریخ فوتبال ایران است.

او روز گذشته کفش طلای آقای گلی خود در لیگ هلند را هم دریافت کرد.

Share