پیروزی ارزشمند رئال در شب بدشانسی بایرنی ها | شاگردان هاینکس در خانه شکست خوردند

رئال مادرید در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه دو بر یک در خانه بایرن به پیروزی رسید و گام بلندی به سوی دیدار فینال برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ورزش سه، شاگردان زین الدین زیدان در این دیدار ابتدا با یک گل از حریف عقب افتادند اما در ادامه توانستند دو گل بزنند و در خانه بایرن به یک پیروزی شیرین دست پیدا کنند.

بایرنی ها بازی را بهتر آغاز کردند و چیزی نمانده بود که در همان دقیقه اول بازی به گل برسند اما پاس لواندوفسکی در موقعیت مناسبی به توماس مولر نرسید و این موقعیت از دست رفت.

در ادامه بازی متعادل تر شد و بیشتر در میانه زمین در جریان بود اما مهمترین اتفاق ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی، مصدومیت آرین روبن بود که جای خود را به تیاگو آلکانتارا داد.

تلاش دو تیم برای رسیدن به گل ادامه پیدا کرد اما موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نمی شد تا اینکه در دقیقه ۲۸، بایرنی ها روی یک غافلگیری به گل رسیدند. پاس عالی خامس رودریگس در سمت راست به جاشوا کیمیچ رسید و او هم بعد از ورود به محوطه جریمه رئال، با یک ضربه محکم، دروازه رئال را باز کرد؛ در حالی که اشتباه کیلور ناواس هم در به ثمر رسیدن این گل موثر بود.

چند دقیقه بعد از این گل بایرن مجبور شد دومین تعویض اجباری اش را انجام بدهد و ژروم بواتنگ مصدوم، جای خود را به نیکلاس سوله داد.

در ادامه باز هم این بایرنی ها بودند که نمایش بهتری داشتند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۴۲ به گل دوم برسند اما حضور به موقع سرخیو راموس، مانع از گلزنی توماس مولر شد. در مقابل این رئال بود که در دقیقه ۴۴ به گل تساوی رسید.

روی اشتباه مدافعان رئال، توپ پشت محوطه جریمه بایرن به مارسلو رسید و او هم با یک ضربه تماشایی، توپ را به گوشه دروازه اولریش فرستاد تا نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان برسد.

نیمه دوم را دو تیم هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی، هر کدام یک موقعیت خوب را از دست دادند. ابتدا در دقیقه ۴۶، این رونالدو بود که نتوانست از موقعیتی که در مقابل دروازه بایرن برایش ایجاد شده بود، استفاده کند و ۴ دقیقه بعد، توماس مولر موقعیت خوبی که فرانک ریبری ایجاد کرده بود را هدر داد.

در حالی که بایرنی ها تلاش می کردند به گل برتری برسند، این رئال بود که در دقیقه ۵۵، روی یک ضدحمله به گل دوم دست پیدا کرد. روی اشتباه رافینیا در میانه میدان، رئال صاحب موقعیت شد و روی پاس لوکاس واسکز، مارکو آسنسیو با یک ضربه دقیق کار را تمام کرد.

ریبری می توانست در دقیقه ۵۹ کار را به تساوی بکشد اما ناواس با یک واکنش تماشایی، این موقعیت را از او گرفت. چند دقیقه بعد بار دیگر ریبری صاحب موقعیت شد و باز هم دروازه بان رئال با واکنشی تماشایی مانع از گلزنی او شد. حملات بایرنی ها ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۶۹، ریبری باز هم یک موقعیت بسیار خوب را از دست داد.

دو دقیقه بعد رونالدو دروازه بایرن را باز کرد اما داور خطای هند او را پیش از زدن ضربه نهایی گرفت.

هرچه به دقایق پایانی بازی نزدیک می شدیم، حملات بایرنی ها شدت می گرفت و در مقابل رئالی ها با تجمع در مقابل دروازه خودی، مانع از رسیدن آنها به گل دوم می شدند. در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با برتری ۲-۱ رئال به پایان رسید.

Share