ما دیگر در هیچ برجامی شرکت نخواهیم کرد | نمی‌توان به دشمن اعتماد کرد

امام جمعه رشت با بیان اینکه ما دیگر در هیچ برجامی شرکت نخواهیم کرد اظهار داشت:‌ امروز به مدد خداوند متعال همه مردم از چهره نفاق‌گونه دشمن و توطئه‌هایش با خبر شده‌اند و می‌دانند در هیچ عرصه‌ای اعم از سیاسی،‌ اقتصادی،‌ فرهنگی و سیاسی نمی‌توان به آنان اعتماد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، آیت‌الله رسول فلاحتی در جمع نمایندگان، شورای نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه و روحانیون تربیت و آموزش بسیج در رشت،‌ اظهار داشت:‌ استکبار جهانی با تمام قوا در پی ضربه زدن به دو نهاد انقلابی سپاه و بسیج در جهت سلب اعتماد مردم نسبت به آنها است.

‌نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان عنوان کرد:‌ تمامی نیروهای سپاه و بسیج همانند سرداران‌ شجاعی هستند که با تمام وجود خود در پاسداری از انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای امام خمینی(‌‌ره) همواره حاضر بوده و آماده هرگونه فداکاری و جانبازی در این راه خطیر هستند.

امام جمعه رشت بسیجیان را خط‌شکنان همیشه آماده تمامی جبهه‌ها خواند و ابراز داشت:‌ نام پرآوازه بسیج همواره برای دوستداران آرمان‌های الهی انقلاب مایه دلدادگی بوده و در دل کفار و دشمنان نظام اسلامی رعب و وحشتی عجیب ایجاد کرده است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه بسیج در دل مردم قرار دارد و از جنس مردم است عنوان کرد: آن روزهایی که هنوز مجموعه سپاه پاسداران به فرمان امام خمینی(‌ره)‌ تشکیل نشده بود بسیج در تمام عرصه‌ها حضوری مستمر و فعال داشت و سپس سپاه از دل این نیروی ارزشی متولد شد.

وی با تأکید بر اینکه ارزش‌های انقلاب توسط سپاه و بسیج حفظ و حراست شده‌اند ابراز داشت:‌ این حضور چشمگیر و همیشگی نیروهای بسیج و سپاه در تمامی عرصه‌ها موجب شده است حلقه‌ ارتباطی بسیار معنوی، مستحکم و ارزشمندی بین آنان و آحاد ملت ایران برقرار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تأکید بر لزوم تقویت عقاید نیروهای جوان بسیجی و سپاهی تصریح کرد:‌ به تعبیر مقام معظم رهبری بسیج مدرسه عشق و سپاه بازوی توانمند انقلاب اسلامی است بنابراین باید روی تقویت باورها و استحکام آن در بین نیروهای جدید برنامه‌ریزی کرد.

امام جمعه رشت به دو عرصه فعالیت بسیج اشاره کرد و عنوان کرد:‌ عرصه جسم و عرصه روح دو میدان مهم و تعیین کننده در میزان قدرت و اثرگذاری بسیج است که باید با راهکارهای لازم و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی،‌ عقیدتی و نظامی در جهت تقویت و استحکام بیش از پیش آن تلاش کنیم.

آیت‌الله فلاحتی به مؤلفه‌های اساسی در عرصه پرورش جسم تأکید کرد و اظهار داشت:‌ آشنایی هرچه بیشتر نیروهای بسیجی با انواع سلاح‌ها و ادوات دفاعی یکی از مهم‌ترین واجباتی است که همواره باید در راستای تقویت و افزایش بنیه نظامی آنان مورد توجه قرار گیرد.

وی تقویت روح و معنویات به‌ عنوان عناصر شفابخش بسیج را لازم و ضروری اعلام کرد و ابراز داشت:‌ تقویت بنیه نظامی و معنوی دو مؤلفه تشکیل دهنده بسیج هستند که هرکدام از آن‌ها در دنیای امروز به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای جامعه اسلامی و سدی در برابر دشمنان باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان اقتدار سپاه را مایه فخر جمهوری اسلامی اعلام کرد و بیان داشت:‌ سپاه پاسداران با قدرت عظیم و الهی خود توانست نه‌تنها از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی بلکه از حقوق سایر مظلومان و ستم دیدگان جهانی نیز دفاع و پاسداری کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ما دیگر در هیچ برجامی شرکت نخواهیم کرد اظهار داشت:‌ امروز به مدد خداوند متعال همه مردم از چهره نفاق‌گونه دشمن و توطئه‌هایش با خبر شده‌اند و می‌دانند در هیچ عرصه‌ای اعم از سیاسی،‌ اقتصادی،‌ فرهنگی و سیاسی نمی‌توان به آنان اعتماد کرد.

آیت‌الله فلاحتی به تعبیر مقام معظم رهبری و افزایش قدرت روز‌افزون جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت:‌ به فرموده ایشان هم‌‌اکنون هجمه‌ها و اتحاد دشمنان برای نابودی انقلاب اسلامی بیشتر شده است و این نشان‌دهنده ضعف فزاینده آنان در برخورد و مقابله با ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن درصدد ضربه زدن به اساس و بنیان خانواده‌های بسیجی و سپاهی است بیان داشت:‌ دشمن برای فرزندان نیروهای انقلاب برنامه‌ای جامع و گسترده دارد به طوری‌که با تمام قوای فکری،‌ سیاسی و مالی خود درصدد ایجاد شکاف در بین خانواده‌های بسیج و سپاه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، حوزه و سپاه را نقش‌آفرینان اصلی انقلاب اسلامی بیان کرد و اظهار داشت:‌ نفوذ در بین حوزویان،‌ سپاهیان و خانواده‌هایشان در کنار سلب اعتماد عمومی جامعه نسبت به این دو حوزه از استراتژی‌های جدید دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی است.

امام جمعه رشت بر لزوم هو‌شیاری حوزویان،‌ بسیجیان و سپاهیان در برابر توطئه‌ها تأکید کرد و بیان داشت:‌ سپاه پس از دوران دفاع مقدس بازوی احیاگر مسائل فرهنگی در کشور بوده و هست اما با توجه به هجمه‌های دشمنان بازهم باید تدبیری اساسی برای این عرصه مهم اتخاذ شود.

امام جمعه رشت از بسیج و سپاه به‌عنوان همراه و یاور همیشگی مظلومان و پابرهنگان نام برد و تصریح کرد:‌ بسیجیان و سپاهیان همواره در طول دوران انقلاب با تمام سختی‌ها،‌ مشقات و رنج‌ها برای پاسداری از ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی با روحیه‌ای آرام و بدون هیاهوی تبلیغاتی جنگیدند.

آیت‌الله فلاحتی از ناجوانمردی و دشمنی برخی عوامل خودفروخته داخلی برای ضربه زدن به سپاه و بسیج سخن گفت و افزود:‌ این افراد همان بی‌دردانی هستند که نه‌تنها برای انقلاب کاری نکرده‌اند بلکه همیشه روزگار صدایشان را به دروغ برای دفاع از منافع مردم بالا می‌برند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت:‌ اعتقاد و معنویت سمبل و اساس کار بسیج و سپاه است و به همین علت تدوین و اجرای برنامه‌های معنوی و فرهنگی همواره در رأس فعالیت‌های مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری به تربیت شخصیت‌های والایی نظیر شهید حسین‌پور اشاره کرد و افزود:‌ شهدای مدافع حرم که همه از تربیت یافتگان ‌مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند امروز به عنوان یک نماد اسلامی برجسته و الگویی بی‌بدیل برای تمام جهان معرفی شده‌اند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان خاطرنشان کرد:‌ تربیت نیروهای جدید و اسلامی از میان نسل‌های جدید انقلاب،‌ تقویت هرچه بیشتر بنیه معنوی و اعتقادی در بین نیروها در کنار حفظ آمادگی‌های رزمی از برنامه‌های ویژه و بسیار مهم سپاه پاسداران محسوب می‌شود.

وی به سه مأموریت جدید این نهاد که از سوی مقام معظم رهبری اعلام و تشریح شده است اشاره کرد و اظهار داشت:‌ تعمیق معنویت،‌ افزایش بصریت دینی‌ و توجه ویژه به خانواده‌های پاسداران و انتقال ارزش‌‌های انقلاب به فرزندان آنان از جمله موارد مهمی است که مقام معظم رهبری به آن‌ها تأکید دارند.

Share