رفع موانع تجارت با روسیه را از گیلان کلید بزنیم | مسیر ریلی رشت-آستارا بازنگری شود

استاندار گیلان با بیان اینکه می‌توانیم رفع موانع تجارت با روسیه را از گیلان کلید بزنیم افزود: بنده آمادگی دارم چنانچه در جهت تحقق این مهم نیاز به مذاکره با معاون اول رئیس جمهور، وزرا و مقامات کشوری باشد آن را انجام دهم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مصطفی سالاری در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بیان اینکه می‌توانیم رفع موانع تجارت با روسیه را از گیلان کلید بزنیم افزود: بنده آمادگی دارم چنانچه در جهت تحقق این مهم نیاز به مذاکره با معاون اول رئیس جمهور، وزرا و مقامات کشوری باشد آن را انجام دهم.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار افزایش تراز تجاری با روسیه شد و افزود: در مذاکرات با طرف روسی،  آنان خیلی مصمم به افزایش تعاملات تجاری با ایران هستند.

سالاری بر ضرورت بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت توسعه‌ای شهرستان آستارا تأکید کرد و افزود: مأموریت جذب سرمایه گذار جهت الحاق محل بارانداز فعلی راه آهن به منطقه ویژه اقتصادی آستارا به اتاق بازرگانی واگذار گردید.

وی با اشاره به تأکیدات رئیس جمهور در اتصال و اجرای هر چه سریعتر راه آهن قزوین- رشت به انزلی با بیان اینکه بدون اتصال این خط ریلی به انزلی و بندر کاسپین، کارکرد آن تنها مسافربری خواهد بود تصریح کرد: با اتصال این خط ریلی به انزلی و بندر کاسپین می‌توانیم کاربرد تجاری از این خط ریلی داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به سخنان رییس جمهور مبنی بر نبود مشکل اعتباری در احداث خط ریلی رشت–انزلی خاطر نشان کرد : برای راه آهن رشت- آستارا نیز با اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار فاینانس، مشکل اعتباری در احداث این خط ریلی وجود نخواهد داشت.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار بازنگری در طراحی مسیر ریلی رشت- آستارا شد و گفت: منافع استان اقتضا می کند تا با بازنگری این مسیر ریلی از تبعات منفی آن کاسته و بتوانیم از پیامدهای مثبت آن بیشتر بهره‌گیریم.

Share