داماد خواهرم مرا به داعش برد | ماهی ۵۰ دلار حقوق می‌گرفتم

متهم اصلی پرونده حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) می‌گوید توسط داماد خواهرش به داعش پیوسته و در هویجه سوریه جمعاً ۴۰ روز آموزش نظامی دیده و ماهیانه ۵۰ لار حقوق می‌گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از میزان، س.م. متهم ردیف اول پرونده حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، در مقام دفاع از خود اظهار کرد: داماد خواهرم مرا به داعش برد؛ زمانی که وارد داعش شدم بعد از سه روز قصد بازگشت داشتم.

وی اضافه کرد: طرفدار القاعده و طالبان بودم و می‌خواستم از سوریه فرار کنم اما مرا کنار یک جنازه دارزده بردند و گفتند “هر کس از ما جدا شود خود و خانواده‌اش را نابود می‌کنیم”.

این متهم ادامه داد: نمی‌گویم مجرم نیستم. یک بار به‌صورت غیر قانونی به‌مدت ۲۵ روز به افغانستان رفتم و انگیزه داشتم در مورد طالبان تحقیق کنم.

وی در پاسخ به سؤال قاضی مبنی بر اینکه آیا در افغانستان آموزش نظامی دیده یا خیر گفت: خیر آموزش ندیدم.

رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خطاب به متهم گفت: در افغانستان آموزش نظامی دیدی و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتی و حکم جلبت هم صادر شده بود. چرا وقتی سال ۹۱ تعهد دادی عضو گروه‌های تکفیری نشوی باز سال ۹۴ به سوریه رفتی؟

متهم جواب داد: رفتم داماد خواهرم را برگردانم.

س.م. در پاسخ به قاضی مبنی بر اینکه در هویجه سوریه چند روز آموزش نظامی دیده است گفت:‌ ۲۰ روز آموزش تئوری داشتیم و بعد از ۲۰ روز آموزش نظامی دیدیم. یک هفته هم آموزش کار با کلاشینکف را گذراندم و بعد از آن مسلح شدم و ماهی ۵۰ دلار حقوق می‌گرفتم.

قاضی صلواتی در ادامه خطاب به متهم گفت: گفتی مریض بودی و در سوریه کمک‌آشپز شده بودی، پس چطور بیعت کردی؟

س.م. پاسخ داد: من در هیچ کجا بیعت نکردم.

 سپس نماینده دادستان با اجازه قاضی صلواتی، تصاویر مربوط به بیعت متهم با داعش را نشان داد.

متهم پس از دیدن عکس‌ها گفت: من نیستم.

قاضی صلواتی پرسید: این عکس شما با سلاح کلاشینکف نیست؟

س.م.: چرا این من هستم.

Share