بوستان کتاب در رشت افتتاح می‌شود | افزایش سرانه مطالعه با شعار امکان پذیر نیست

همزمان با آغاز بکار نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، فاطمه شیرزاد، سخنگوی شورای شهر رشت، از بهره برداری بوستان کتاب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همزمان با آغاز بکار نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، فاطمه شیرزاد، سخنگوی شورای شهر رشت، از بهره برداری بوستان کتاب خبر داد.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر توسعه زیر ساخت ها و ایجاد فضاهای مناسب در حوزه کتابخوانی افزود: افزایش سرانه مطالعه با شعار امکان پذیر نیست و وظیفه همه مسئولان و متولیان شهری و فرهنگی است تا ساختارهای فیزیکی متناسب برای افزایش مطالعه را ایجاد کنند.
فاطمه شیرزاد با اشاره به راه اندازی بوستان کتاب در محدوده منطقه ۴ شهرداری رشت، از بهره برداری این بوستان تا  آتی مصادف با ماه مبارک رمضان خبر داد.
سخنگوی شورا تصریح کرد: این بوستان در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع ایجاد شده است که علاوه بر داشتن ۴۵۰۰متر مربع فضای سبز، المان های مربوط به کتاب و کتابخوانی در آن نصب شده است.
وی بر ایجاد خدمات بیشتر در مناطق کم برخوردار بویژه منطقه ۴ و ۵ شهرداری تاکید کرد و افزود: این بوستان در خیابان رودباری و منطقه ۴ احداث شده است و علاوه بر نقاشی های دیواری سه بعدی در کف و فضاها، از دیگر امکانات بوستانی نیز برخوردار است.
شیرزاد ادامه داد: تلاش ما این است که به زودی در این بوستان، یک باب کتابخانه با امکانات سالن مطالعه هم ایجاد گردد.
وی ضمن تقدیر از تلاش های مدیر عامل سازمان سیما و منظر شهری و مدیریت منطقه ۴، ابراز امیدواری کرد، در شورای پنجم، بتوان در هر بوستان یک کتابخانه تاسیس کرد.
Share