برخورد با هنجارشکنان و بدحجابان در ماه رمضان، اولویت کار پلیس است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: در ماه مبارک رمضان، اول تذکر لسانی و در صورت تکرار و اصرار جرم، برخورد قانونی با هنجارشکنان در دستورکار پلیس قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه در آستانه ماه مبارک رمضان خواستار توجه بیشتر مدیران، متصدیان، مسئولان واحدهای صنفی و اماکن عمومی و شهروندان به رعایت شئونات اسلامی شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماه رمضان ماه ضیافت الهی، ماه عبادت و ارائه خدمات مضاعف به مردم است، افزود: پلیس افتخار دارد تا با ارائه خدمات مضاعف به مردم دین مدار از ماه ضیافت الهی بیشترین بهره را ببرد.

سرهنگ خیرخواه حفظ ارزش‌‎های اسلامی را قوام دهنده جامعه و نشانگر قداست بخشیدن به خون مطهر شهدا دانست و با اشاره به فعالیت واحدهای صنفی در ماه رمضان گفت: متصدیان مراکز پذیرایی اعم از مراکز پذیرایی درون شهری و بین راهی که قصد ارائه خدمات در طول روز را دارند، می‌بایست مجوز لازم را از اداره نظارت بر اماکن عمومی اخذ کنند.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان بیشتر به رستوران های خارج از شهر، مسافرخانه‌ها و مهانپذیرهایی که دارای مسافر باشند مجوز فعالیت داده می شود، ادامه داد: پخت غذا نباید در دید عموم باشد.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه اولویت اعطاء مجوز فعالیت در ماه مبارک رمضان با رستوران‌هایی است که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستند، خاطرنشان کرد: مالکان رستوران ها نیز باید با نصب اطلاعیه اعلام کنند که مجوز فعالیت فقط برای ارائه خدمات به گردشگران می باشد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان بیان داشت: با هماهنگی دادستان استان، یک شعبه ویژه برای برخورد با روزه خواری و متظاهران به روزه خواری و هنجارشکنان در این ماه در دادگستری دایر شده است.

وی با تصریح بر اینکه رستوران هایی که مجوز فعالیت در ماه رمضان را دارند نباید طوری برنامه ریزی کنند که محل سرو غذا در منظر دید عموم باشد، اظهار داشت: برخورد با هنجارشکنان و بدحجابان و افرادی که در خودروها و مکان های عمومی اقدام به استعمال دخانیات می کنند در اولویت کار پلیس قرار دارد.

سرهنگ خبرخواه با بیان اینکه براساس رای کمیسیون نظارت، رسته های شغل های خدماتی مثل رستوران‌ها، پیتزا فروشی‌ها و… می توانند تا ساعت ۰۳:۰۰ بامداد فعالیت کنند، گفت: نانوایی‌هایی که در خیابان اصلی شهر هستند نیز از ساعت ۱۱:۰۰ نسبت به ارائه خدمات به مشتریان اقدام کرده و سایر خبازهایی که در خیابان فرعی هستند طبق روال گذشته با در نظر گرفتن شرایط ماه مبارک رمضان می توانند فعالیت کنند.

سرهنگ جعفری خیرخواه خواستار رعایت موازین شرعی از سوی مالکان صنوف تغذیه شد و افزود: مراکز پذیرایی مستقر در داخل مراکز اقامتی نیز صرفاً مجاز به ارائه خدمات به مسافران این واحدها هستند.

معاون اجتماعی پلیس گیلان از مردم استان خواست در صورت مشاهده تخلف مراتب را بلافاصله از طریق شماره تلفن ۱۱۰ و یا ۲۱۸۳۴۸۴ (ستاد خبری اداره نظارت بر اماکن عمومی) اطلاع دهند.

Share