ارتباط خوبی بین دو استان ساراتوف و آستاراخان روسیه با گیلان برقرار است

مصطفی سالاری در دیدار معاون استاندار ساراتوف با حضور آلکسی استرلنیکوف، معاو‌‌ن استاندار ساراتوف روسیه در محل دفتر استاندار گیلان برگزار شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ارتباط خوبی بین دو استان ساراتوف و آستاراخان روسیه و گیلان برقرار است و می بایست از این ظرفیت بهره ی کافی برده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مصطفی سالاری، استاندار گیلان در دیدار معاون استاندار ساراتوف با حضور آلکسی استرلنیکوف، معاو‌‌ن استاندار ساراتوف روسیه در محل دفتر استاندار گیلان برگزار شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ارتباط خوبی بین دو استان ساراتوف و آستاراخان روسیه و گیلان برقرار است و می بایست از این ظرفیت بهره ی کافی برده شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه اراده جدی رؤسای جمهور ۲ کشور بر توسعه روابط ایران و روسیه است و تاکیدات لازم در این خصوص به همه دستگاه های ذیربط داده شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان، وجود کنسول گری در رشت را فرصتی غنیمت برای توسعه روابط ساراتوف و گیلان دانست و تاکید کرد: انتظار دارم اتاق بازرگانی جهت توسعه روابط تجاری و اقتصادی بیش از پیش تلاش کند و البته به طور یقین در این خصوص دولت نیز حمایت جدی می کند.

سالاری در پایان با دعوت از استاندار ساراتوف برای حضور در گیلان، تصریح کرد: اراده دو کشور ایران و روسیه، توسعه و تقویت مراودات و ارتباطات است و خوش بین هستیم این مهم محقق شود.

اراده دولت روسیه بر توسعه روابط تجاری، اقتصادی ‌و فرهنگی با ایران استوار است

آلکسی استرلنیکوف، معاون استاندار ساراتوف روسیه در این دیدار که عصر امروز با حضور استاندار و جمعی از اعضاء اتاق بازرگانی گیلان در محل دفتر استاندار گیلان برگزار شد، با اشاره به دورنمای روشنی که دو کشور برای آینده مراودات و تعاملات دو سویه متصور هستند، تاکید کرد: بازرگانان ایران و‌ روسیه پیوند قوی تری داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی، صنعتی و فرهنگی غنی در روسیه و‌ وجود دانشگاه های معتبر، تصریح کرد: هدف دولت روسیه توسعه روابط تجاری، اقتصادی ‌و فرهنگی با ایران است و انتظار داریم این ارتباط روز به روز مستحکم تر شود.

Share