اجرای طرح تکریم و غبار روبی مساجد با شعار «مسجد، پایگاه همه کارهای نیک»

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان گفت: همزمان با دهه طرح تکریم و غبار روبی مساجد، دانش آموزان انجمن اسلامی به‌عنوان خادم یاران افتخاری در بقاع متبرکه و مساجد حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان با بیان اینکه همزمان با دهه طرح تکریم و غبار روبی مساجد، دانش آموزان انجمن اسلامی به‌عنوان خادم یاران افتخاری در بقاع متبرکه و مساجد حضور پیدا خواهند کرد، گفت: این طرح با هدف ترغیب به حضور و مشارکت دانش آموزان در برنامه های مساجد، ایجاد نشاط معنوی و زمینه سازی استقبال شایسته از ماه مبارک رمضان برگزار می گردد.

مهیار فتحی‌پور، فرهنگ سازی، اصلاح نگرش و تقویت بعد معنوی دانش آموزان برای حضور فعال در عرصه مساجد، توجه به اهمیت نقش تربیتی مدرسه با محوریت مسجد وتقویت پیوند این دو به عنوان دو نهاد مؤثر در تربیت را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد.

وی گفت: به منظور فرهنگسازی و ایجاد زمینه برای ترویج خدمت افتخاری به مسجد برنامه هایی همچون دعوت امام جماعت مسجد محل به مدرسه و سخنرانی در جمع دانش آموزان، نصب آیات واحادیث مرتبط با فضایل حضور در مسجد و خدمت به مسجد در محیط مدرسه، اعلام فراخوان در مدرسه و محیط پیرامونی برای جلب مشارکت مردمی در امر غبارروبی و زیباسازی مسجد محل اجرایی می‌شود.

فتحی‌پور با اشاره به اینکه مسجد در طول تاریخ اسلام به عنوان مرکز تأثیرپذیری و الگوسازی صحیح؛ نقش بی بدیلی در ارتقای فرهنگ توحیدی در جامعه اسلامی داشته است و از سویی مدرسه نیز به عنوان کانون رسمی تعلیم و تربیت، دردوره معاصر، مرکز یادگیری و یاددهی می باشد، اظهار کرد: به یقین ارتباط این دو با خانواده می تواند خلاءهای موجود در نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسامی را پر کند.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان افزود: در این راستا برگزاری جلسه اولیاء و مربیان با حضور امام جماعت مسجد محل، بازدید کادر مدرسه و اعضای شورای تشکل از مساجد مجاور و مساجد موفق، اعلام برنامه های پایگاه های تابستانی و سایر برنامه های اوقات فراغتی مسجد در جمع دانش آموزان، دعوت از مشاوران تحصیلی مجرب برای ارائه ی مشاوره تحصیلی به دانش آموزان در فضای مسجد، شناسایی دانش آموزان ممتاز و تقدیر از آنها در مسجد، تجلیل از دانش آموزان مؤذن و مکبر مسجد و همچنین تقدیر از نوجوانان فعال مسجدی که در حوزه های مختلف کمک مؤثر و مشارکت قابل توجه دارند، در دستور کار این طرح قرار دارد.

وی ادامه داد: دانش آموزان با آذین بندی و چراغانی مدرسه و فضاسازی داخلی به استقبال ماه مبارک رمضان می روند و در طول این ماه اقدام به برگزاری سفره افطاری ساده، محفل انس با قرآن، مسابقه کتابخوانی و معرفی منبع با موضوعات مرتبط با مسجد، برپایی نمایشگاه، اعم از نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی مسجدی می نمایند.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان در پایان با اشاره به برگزاری کمپین «#کالای_ایرانی_میخریم»، تصریح کرد: این کمپین با عزم ملی در خرید محصولات و خدمات ایرانی و با مشارکت حداکثری اهالی مساجد اجرایی می شود.

Share