۲۴ سال زندان برای رئیس جمهور سابق کره جنوبی

پارک گون‌هه، در ماه مارس سال گذشته با تصمیم دادگاه قانون اساسی برکنار و به اتهام فساد، رشوه‌خواری و سوء استفاده از قدرت بازداشت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  دادگاه کره جنوبی، رئیس جمهوری سابق این کشور را برای رشوه‌خواری مجرم شناخت. این دادگاه در روز جمعه ششم آوریل پارک گون هه را به ۲۴ سال زندان محکوم کرد.

به نقل از یورونیوز دادستان پرونده پیش از این برای این سیاستمدار سابق درخواست ۳۰ سال زندان و ۱۱۲ میلیون دلار جریمه نقدی کرده بود.

پارک گون‌هه، رئیس جمهوری سابق این کشور در ماه مارس سال گذشته با تصمیم دادگاه قانون اساسی برکنار و به اتهام فساد، رشوه‌خواری و سوء استفاده از قدرت بازداشت شد.

دادستانی کره جنوبی می‌گوید که خانم پارک با سوء استفاده از قدرت سیاسی به نفع دوست قدیمی خود خانم چوی‌ سون سیل اعمال نفوذ کرده و میلیاردها دلار از شرکت‌هایی مانند سامسونگ به نفع خانواده چوی رشوه دریافت کرده است.

پارک گون هه ۶۶ ساله که این اتهامات را رد می‌کند در دادگاه روز جمعه ۶ آوریل شرکت نکرد. طرفداران گروه یک محافظه‌کار مدافه خانم پارک، در بیرون دادگاه در حمایت از وی تجمع اعتراضی برگزار کردند

Share