نیاز به اتحاد و یکدلی داریم | امیدوارم استان قدر علی کریمی را بیشتر بداند

علیرضا امامی فر گفت: حرف من این است که همه ما جزو یک خانواده هستیم و باید همه تمرکزمان روی بازی فردا قرار دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، علیرضا امامی‌فر در نشست خبری قبل از بازی تیم سپیدرود مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: مثل همیشه در خانه به دنبال ۳ امتیاز بوده و برای رسیدن به این خواسته‌مان بسیار مصمم هستیم.

وی افزود: شرایط بسیار سخت شده و متأسفانه از قبل از بازی با سپاهان یکسری از زخم‌های درونی تیم باز شد و هواداران تیم متوجه مشکلات ما شدند اما با تمام این حرف‌ها مسلماً همه بازیکنان و کادر فنی سپیدرود د‌شان با دل هواداران گره خورده و جز کسب نتیجه در دیدارهای آینده به چیز دیگری فکر نمی‌کنند. همانطور که ما در سه بازی اخیرمان در رشت با حمایت هواداران توانستیم پیروز شویم انشاءالله فردا هم این اتفاق رخ خواهد داد.

مربی تیم سپیدرود با تمجید از تیم تراکتورسازی عنوان کرد: از لحاظ فنی با تیمی بازی داریم که برای همه ما شناخته شده است. آنها بازیکنان شایسته‌ای دارند که تمام تلاش‌شان این است که در خطر سقوط به لیگ یک قرار نگیرند آنها برای کسب امتیاز راهی رشت شده‌اند و امیدوارم که بتوانیم از این بازی سربلند بیرون بیاییم.

امامی‌فر در پاسخ به این سوال که آیا حقیقت دارد تیم سپیدرود با هزینه علی کریمی راهی اصفهان شده و در آنجا اقامت کرده است، یادآور شد: من در جریان هزینه‌های تیم نیستم اما واقعیت این است که خیلی سخت است که شما برای بازی با ذوب‌آهن ۱۰ ساعت در اتوبوس باشید.برای همین سعی کردیم که بازیکنان استراحت کافی و ماساژ داشته باشند.

وی درباره اینکه مالک باشگاه سپیدرود مدعی شد که ۶۸ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده است و آیا این موضوع واقعیت دارد یا نه، گفت: به این شکل نیست که شما می‌گویید. صحبت‌های دقیق‌تر در این مورد را مدیر رسانه‌ای تیم انجام می‌دهد. اینکه طلب  بازیکنان و کادر فنی چگونه پرداخت شده است، من اطلاع دقیق ندارم اما این را مطمئن هستم که کادر فنی و کریمی این دغدغه را دارند که اول بازیکنان پول بگیرند و آنها در اولویت باشند اما این را مطمئن هستم که پرداختی به کادر فنی با آن درصدی که شما گفتید، نیست.

مربی تیم سپیدرود در پاسخ به سوال خبرنگاری راجع به اینکه چرا باید بازیکنان سپیدرود قبل از مسابقه صحبت‌های تندی انجام دادند، عنوان کرد: من اعتقاد دارم یکسری حرف‌ها نباید از سوی مالک باشگاه مطرح شود. ببینید وقتی چک ۳ درصدی آقایان که قبل از بازی با سپاهان داده شد، نقد نشد دیگر نباید روز قبل از بازی ما مالک باشگاه مصاحبه کند و تمرکز بازیکنان را برهم بزند. ما بازی با تیم‌های سپاهان، پارس جنوبی و سایپا با آن قدرتمندی را با برد پشت سر گذاشتیم اما انگار نه انگار و مالک باشگاه یک خسته‌ نباشید به بازیکنان نگفت. متأسفم که یکسری صحبت‌ها را می‌شنوم. اینکه در جلسه می‌گویند اگر ببازیم چه فایده دارد؟! من برای چه پول خرج کنم. اینکه گفته می‌شود اگر مالک دلار می‌خرید الان بیشتر سود کرده بود خیلی حرف بدی است. مگه ما کالا هستیم که اینطور صحبت می‌کنند، البته باید دیدگاه‌ها چطور است و برای چه وارد فوتبال شده‌اند برای کسب و کار و به خاطر مردم رشت و حفظ سپیدرود که بعد از ۲۵ سال وارد لیگ برتر شد.

امامی‌فر در واکنش به اظهارنظر دیگر یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه مصاحبه قبل از بازی با بازیکنان و مطرح کردن مشکلات اصلا به سود سپیدرود نیست، تصریح کرد: موضوعی که شما مطرح می‌کنید یک بحث فرهنگی است که برای پرداختن به آن یک زمان به خصوصی می‌پردازند و هنوز در فوتبال ایران جا نیفتاده است اما حرف کلی من این است یک عده می‌خواستند بازیکنان را پیش روی مالک باشگاه قرار دهند که به خواسته خود رسیدند؛ آنچه مسلم است بازیکنان باید دنبال حق و حقوق خود باشند. آیا شخص خود شما بابت کاری که انجام می‌دهید پول نمی‌گیرید؟ فوتبالیست هم باید هزینه زندگی‌اش پول دریافت کند. آنها هم خانواده دارند، متأسفانه عملکرد برخی باشگاه‌ها برای دیگر باشگاه‌ها هم الگو شده و حرف می‌زنیم می‌گویند فلان باشگاه هم وقت فلان درصد پرداخت کرده و هیچ مشکلی برایش پیش نیامده است.متأسفانه فدراسیون هم از این مدیرانی که پول نمی‌دهند حمایت می‌کند. چون اگر قرار باشد با آنها برخورد کرده و محروم کنند دیگر تیمی نمی‌ماند. کمیته انضباطی هم بابت شکایت‌هایی که می‌شود رأی صادر می‌کند اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. الان پرداخت سی چهل درصد پول بازیکنان عادت شده و سال بعد به بیست درصد می‌رسد سال بعد هم اعلام می‌کنند بازیکنان برای تفریح بیایند اصلا مگر فوتبال شغل است. به هر حال این شرایطی است که وجود دارد و حرف ما این است که افرادی که مسئولیت می‌پذیرند باید به تعهداتشان عمل کنند. حرف بازیکنان این است که باشگاه به قراردادی که می‌بندد پایبند باشد.

وی در ادامه راجع به اینکه آیا مسئولان استانی کمکی به باشگاه سپیدرود کرده‌اند یا خیر، تصریح کرد: من از این مسائل آگاه نیستم. حرف من این است که همه ما جزو یک خانواده هستیم و باید همه تمرکزمان روی بازی فردا قرار دهیم. الان پیش از هر زمان دیگری نیاز به اتحاد و یکدلی است و فقط باید خودمان به فکر خودمان باشیم. دامن زدن به این مسائل فقط مشکلات را بیشتر می‌کند و کار آدم‌های کوچک است. باید افکار بزرگ داشت و حرفه‌ای فکر کرد. بازیکنان دارند با جان و دل تمرین می‌کنند و در زمین مسابقه همه تلاش خود را می‌کنند تا نتیجه بگیرند. امیدوارم که آنها فردا مورد حمایت همه هواداران قرار بگیرند.

مربی تیم سپیدرود ادامه داد: در مورد کمک‌های استانی باید این نکته را یادآور شوم وقتی تیم بعد از این همه سال به لیگ برتر صعود کرده است چرا نباید چمن طبیعی نداشته باشد. مسلماً ضربه زدن به توپ در چمن مصنوعی و طبیعی فرق می‌کند. حتی نحوه دویدن بازیکنان و مسائل دیگر. آیا نباید استانداری یک چمن طبیعی برای این تیم فراهم کند؟

امامی‌فر در رابطه با اینکه مصاحبه‌های علی کریمی تأثیر منفی در روند تیم سپیدرود داشت یا خیر، گفت: علی کریمی روز اولی که به رشت آمد گفت این شهر پدری من است و آمده‌ام کمک کنم اگر انصاف داشته باشید دیدید که کریمی چقدر از خودگذشتگی کرد و اعتبارش را برای تیم گذاشت. او حتی از جیبش هم برای تیم هزینه کرده است. کریمی اگر این همه حرص و جوش می‌خورد فقط برای تیم است و امیدوارم استان و رشت قدر علی کریمی را بیشتر بداند.

وی در پایان در ارتباط با گل‌هایی که سپیدرود از کناره‌ها دریافت می‌کند و در بازی با ذوب‌آهن این اتفاق افتاد خاطرنشان کرد: هر تیمی نقاط ضعف و قوتی دارد. ما در بازی با ذوب‌آهن دو بازیکن اصلی خودمان را در خط دفاع نداشتیم و جابه‌جایی‌ها باعث شد نظم دفاعی ما بهم بریزد ضمن آنکه ما در آن مسابقه رفتیم و حمله کردیم همانطور که قلعه‌نویی گفت که سپیدرود واقعا فوتبال بازی کرد. ما بیش از ۲۰ ضربه ایستگاهی به سمت دروازه حریف زدیم. در کل شما نباید ما را با ذوب‌آهنی مقایسه کنید که برای آسیا بسته شده و ما که بعد از ۲۵ سال راهی لیگ برتر شده و این همه مشکل داریم.

Share