قاتل اهورا سحرگاه سه‌شنبه در رشت اعدام می‌‍شود

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه تمام مقدمات کار جهت اجرای حکم قطعی قاتل اهورا مهیا شده است گفت: حکم قصاص قاتل اهورا در صورت موافقت اولیاء دم همین هفته اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا قاتل اهورا دوساله سحرگاه سه شنبه در زندان لاکان رشت به دار مجازات آویخته خواهد شد.

بهروز عزیزی فرد وکیل پدر مقتول اعلام کرد: قاتل این کودک دوساله با درخواست پدرو مادر وی در خصوص اجرای اشد مجازات برای متهم، بامداد سه شنبه این هفته در زندان به دار مجازات آویخته خواهد شد.

حکم قصاص قاتل اهورا در صورت موافقت اولیاء دم در رشت اجرا می‌شود

احمد سیاوش‌پور در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت:‌ تمامی کارها و مقدمات لازم جهت اجرای حکم قطعی قاتل اهورا ‌در این هفته انجام شده است اما با این حال باز هم زمان اجرای این حکم به موافقت اولیاء دم بستگی دارد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان بیان داشت:‌ حکم قطعی قصاص قاتل اهورا از ناحیه ریاست قوه قضائیه صادر و روز اجرای حکم نیز در حال حاضر تعیین شده است اما اینکه آیا این حکم در روز تعیین شده انجام می‌شود یا خیر این امر در اختیار اولیاء دم قرار دارد.

سیاوش‌پور با بیان اینکه در صورت موافقت اولیاء دم حکم اجرا می‌شود ابراز داشت:‌ در مورد روز اجرای حکم قصاص در حال حاضر نمی‌توان با قطعیت نظر داد زیرا امکان تغییر عقیده اولیاء دم مقتول در خصوص تغییر و یا تعویق زمان اجرای حکم وجود دارد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان عنوان کرد:‌ در حال حاضر طرح درخواست جهت اجرای حکم از سوی اولیاء دم مطرح و روز آن نیز مشخص شده است و در صورتی که شرایط به همین منوال ادامه یابد حکم قصاص قاتل اهورا این هفته اجرا خواهد شد.

سیاوش‌پور خاطرنشان کرد:‌ اجرای احکامی نظیر قصاص از اختیارات و وظایف قوه قضائیه است اما در عین حال برای چگونگی انجام آن نظر اولیاء دم مقتول بسیار مهم است و به‌عنوان حق‌الناس باید حتماً مدنظر قرار گیرد.

Share