طرح “دوشنبه‌های با کتاب” در گیلان اجرا می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: طرح “دوشنبه‌های با کتاب” در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اسفندیار ضیایی ظهر امروز در نخستین نشست شورای فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت اظهار داشت: مخاطبان شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری تمامی مردم و مسئولان کشور هستند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان استان گیلان با اشاره به اینکه در راستای تحقق شعار “حمایت از کالای ایرانی” باید توجه ویژه‌ای به کودکان، نوجوانان و محصولات فرهنگی این حوزه داشت تصریح کرد: تصمیم‌گیرندگان حوزه‌ فرهنگ در تحقق این شعار نقش اساسی دارند.

ضیایی با بیان اینکه عمل‌گرایی، اندیشه‌ورزی و عمق‌بخشی به فعالیت‌های حوزه کودک و نوجوان از الزامات جامعه کنونی است گفت: در حوزه فرهنگ و هنر با تکیه بر فرهنگ ایرانی اسلامی به‌درستی می‌توان در تحقق منویات مقام معظم رهبری موفق بود.

وی با تاکید بر اینکه رسیدن به اهداف اثرگذار نیازمند تغییر نگرش جامعه به ویژه در نسل کودک و نوجوان است بیان کرد: در ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی باید از کلی‌گویی اجتناب کرد و در این حوزه به صورت جزیی و موردی گام برداشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان استان گیلان “مهارت‌آموزی” را شعار امسال این کانون در استان گیلان عنوان کرد و ابراز داشت: در اجرای برنامه‌های فرهنگی حوزه کودک و نوجوان باید از ظرفیت تمامی دستگاه‌های فرهنگی در استان بهره‌ برد.

ضیایی آموزش‌های مهارت زندگی به کودکان و نوجوانان را از موارد بسیار مهم و حائز اهمیت در جامعه کنونی عنوان کرد و افزود: مهارت‌آموزی به‌عنوان رویکردی اصلی در اولویت برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی این کانون در استان گیلان مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه توسعه‌‌ فرهنگی، ایجاد بستر‌های مناسب برای اُنس کودک و نوجوان با فعالیت‌های کتاب‌‌محور و ضرورت استفاده از ابزار‌های آموزشی مناسب مانند قصه‌گویی گامی اساسی به‌سوی ارتقاء فرهنگی نسل کودک و نوجوان است گفت: این فعالیت‌ها در کانون به‌طور ویژه مد نظر قرار می‌گیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان استان گیلان با تاکید بر اینکه تبیین گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید فراتر از شیوه‌نامه و توصیه‌های اداری مورد توجه قرار گیرد خاطرنشان کرد: طرح “دوشنبه‌های با کتاب” در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان گیلان اجرا می‌شود.

ضیایی با بیان اینکه گسترش فضای مجازی تاثیرات عمده‌ای بر جامعه داشته و با افزایش آگاهی‌ باید حوزه کودکان و نوجوانان را به استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی و سالم تشویق کرد و گفت: پیام‌رسان‌های داخلی فرصتی مطلوب در حوزه فضای مجازی است که باید به‌درستی از آن بهره برد.

Share