روحانیون در مقابل شبهات پاسخگو باشند | با فرق کذایی برخورد منطقی شود

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: پاسخگویی به شبهات ایجاد شده در جامعه و برخورد منطقی با فرق کذایی از مواردی است که باید در اولویت برنامه‌های طلاب و روحانیون قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با اعضای سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان در رشت اظهار داشت: بسیج طلاب و روحانیون گیلان در انتقال ارزش‌ها‌ی انقلاب به طلاب جوان و ترویج روحیه انقلابی‌گری در آنان تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان طلاب را ادامه‌دهندگان نهضت امام راحل خواند و بیان داشت:‌ انقلاب اسلامی با پیروزی خود نه‌ تنها در داخل جامعه ایران بلکه در کل دنیا و نظام جهانی حاکم بر آن تحولات ژرفی را به‌وجود آورد و تمام معادلات اندیشمندان و بزرگان غربی را از هم پاشید.

آ‌یت الله فلاحتی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی بعثتی دیگر پس از بعثت نبی مکرم اسلام بود عنوان کرد:‌ انقلاب اسلامی و ارزش‌های بی‌بدیل و مقدس آن بعثتی عظیم در تمام ابعاد زندگی بشریت ایجاد کرد به طوری‌که پس از قیام الهی پیامبر اسلام(‌ص)‌ هیچ حرکتی با چنین نورانیتی اتفاق نیفتاده است.

وی با اشاره به لزوم وجود روحیه انقلابی در بین روحانیون و طلاب افزود:‌ از مهم‌ترین موضوعاتی که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری بوده است لزوم روحیه انقلابی‌گری و به‌ویژه انقلابی‌ماندن افراد در تمام دوران‌ها است و نقش بسیج طلاب و روحانیون را در تبیین این مسئله بسیار خطیر دانسته‌اند.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه باید با هر وسیله مشروعی انقلاب اسلامی را حفظ کرد گفت: ‌اگر روحانیون و طلاب که مبنای حرکت آنان بر اساس ظلم‌ستیزی شکل گرفته است به وظیفه و نقش خود در این عرصه عمل نکنند دشمن از فرصت غفلت به‌وجود آمده در جهت تخریب و ضربه زدن به انقلاب استفاده می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تأکید بر لزوم تبیین جایگاه انقلاب برای طلاب جوان افزود:‌ نسل‌های سوم و چهارمی که بعد از دوران انقلاب پا به عرصه نهادند از مصائب وارده بر انقلاب اسلامی گاهاً بی‌خبرند و بسیج طلاب و روحانیون باید در این عرصه نیز جهت انتقال ارزش‌ها و تبیین آن به طلاب جوان وارد شود.

‌ آیت الله فلاحتی بسیج را بسط دهنده ارزش‌ها در جامعه خواند و گفت: ‌انقلاب اسلامی نیز به‌عنوان یک هدیه الهی و یادگار ارزشمند امام(‌ره‌)‌ در زمره این ارزش‌های ناب قرار دارد بنابراین همه اقشار بسیج به‌ویژه بسیج طلاب و روحانیون در ترویج این ارزش‌ها در جامعه و در بین آحاد مردم به نقش مهم خود عمل کند.

امام جمعه رشت آگاهی روحانیون از مسائل داخلی و پیرامونی دنیای اطراف را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود:‌ اگر روحانیون و عالمانی که پا به عرصه اجتهاد می‌گذارند از دانش‌ روز و اطلاعات کافی برخوردار نباشند نمی‌توانند پاسخگویی مناسبی به نیازهای جامعه و شبهات ارائه شده توسط دشمنان داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که گاهی دشمن از سادگی و نجابت طلاب و روحانیون سوءاستفاده می‌کند گفت: روحانیون باید در حفظ هوشیاری خود و شناخت حیله‌ها و ترفندهای دشمنان بکوشند زیرا ذره‌ای عقبگرد و غفلت موجبات سوءاستفاده معاندان را در جهت رسیدن به اهداف سازماندهی شده و پلیدشان فراهم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان به شخصیت گرانقدر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود:‌ در تمام کشور بلکه در دنیای امروز هیچ شخصیتی مانند مقام معظم رهبری که پرچم هدایت جامعه و دنیا را به حق در دست گرفته‌اند دارای چنین صفات و خصوصیات ویژه از علم و تقوا گرفته تا نجابت مثال‌زدنی وجود ندارد.

‌آیت الله فلاحتی یکی دیگر از توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی را برشمرد و گفت:‌ اینکه گفته می‌شود عالمان اسلام جایگاه خود را در جامعه از دست داده‌اند در حقیقت از ترفندهای دشمنان اسلام و نظام است زیرا هم‌اکنون روحانیت از چنان جایگاهی در جامعه برخوردار است که قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز انتظار اقشار جامعه از روحانیون و طلاب بسیار زیاد است ابراز داشت:‌ امروز بین قشر دانشجو،‌ مراکز علمی و حوزه‌های علمیه همچون سال‌های قبل هیچ مانع و سد مخربی وجود ندارد و هر دو طرف به یک درک مشترکی از نقش‌ها و اهداف برنامه‌ریزی شده خود رسیده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه طلاب جوان را باید به تحصیل بیشتر تشویق کنیم افزود:‌ پاسخگویی به شبهات ایجاد شده در جامعه و برخورد منطقی با فرق کذایی از مواردی است که باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد و لازم است طلاب جوان قبل از ورود به عرصه‌های میدانی نسبت به پرورش خود در این موارد تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر لزوم تقویت مناسبات بین روحانیون ساکن استان و حوزه علمیه قم گفت:‌ حوزه‌ علمیه قم در حقیقت پایگاه علمی تمام روحانیون سراسر کشور محسوب می‌شود و لازم است روحانیون و طلاب مقیم گیلان در تقویت این تعاملات در جهت اثرگذاری بهتر در جامعه اهتمام داشته باشند.

‌فلاحتی تشویق طلاب به فریضه نماز جمعه را از وظایف مهم بسیج روحانیون و طلاب خواند و افزود:‌ نماز جمعه به‌عنوان ثمره انقلاب یکی از بزرگترین ارزش‌هایی است که در سایه انقلاب اسلامی در کشور تجلی پیدا کرده و بسیج طلاب و روحانیون باید در ترویج این امر مهم و خطیر نیز تلاش وافری داشته باشد.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گیلان نیز در این جلسه ‌اظهار داشت:‌ بسیج طلاب همچون سایر اقشار بسیج در کشور فعالیت می‌کند اما آنچه که این سازمان را از دیگر حوزه‌های بسیج متمایز کرده این است که بسیج طلاب و روحانیون در حقیقت پرچمدار معنوی بسیج محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام رجبعلی بابایی فعالیت‌های سازمان بسیج طلاب و روحانیون گیلان را در سه سطح عنوان کرد و گفت:‌ اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های تعیین شده در سطوح سازمانی،‌ حوزه‌های مقاومت بسیج و پایگاه‌های مقاومت در سراسر استان از جمله مقاطعی است که فعالان بسیج این حوزه به ارائه برنامه‌های خود می‌پردازند.

بابایی به ۲۵۲ روحانی رزمنده گیلانی این سازمان اشاره کرد و اظهار داشت:‌ در طول دوران دفاع مقدس سازمان بسیج طلاب استان گیلان نیز مانند سایر اقشار مردم حضوری بسیار فعال و چشمگیر در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل داشته‌اند که تقدیم ۱۵۲ شهید روحانی مبین این نکته مهم است.

وی شرکت فعال در اردوهای راهیان نور توسط روحانیون را از جمله برنامه‌های پیاده شده این سازمان خواند و افزود:‌ اعزام روحانیون مبلغ به اردوهای راهیان نور در راستای انتقال ارزش‌ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل‌های جوان از جمله برنامه‌های فرهنگی سازمان بسیج طلاب و روحانیون گیلان است.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گیلان گفت:‌ یکی دیگر از برنامه‌ها و اقدامات ویژه‌ای که توسط بسیجیان این سازمان به‌خوبی انجام شد مدیریت کردن و روشنگری در بین مردم در اغتشاشات اخیر استان گیلان بود که با دست‌های دشمنان و با هدف نابودی انقلاب اسلامی طرح‌ریزی و اجرا شده بود.

Share