راه‌اندازی تاکسی‌های آنلاین در رشت با برند و تیپ مشخص

حاجی‌پور با بیان اینکه با ورود بعضی تاکسی های اینترنتی، آسیب جدی به تاکسی داران و تاکسی تلفنی های رشت وارد کردند،گفت: تقریبا به اغلب تاکسی داران به رکود و ورشکستی رسیده بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، بیست و چهارمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر با دستور «بررسی وضعیت تاکسی های اینترنتی سطح شهر» در تالار شورا برگزار گردید.

اسماعیل حاجی‌پور، رییس کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت از راه اندازی تاکسی آنلاین در سطح شهر رشت خبرداد و گفت: امروز با حضور متقاضیان راه‌اندازی تاکسی آنلاین که تشکیلاتی از سازمان همیاری های کشور هستند، جلسه گذاشتیم.
وی با بیان اینکه پیشنهاد این شرکت که مورد تایید سازمان تاکسیرانی رشت است،امروزدر کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت هم مورد بررسی قرار گرفت، افزود: با راه‌اندازی این طرح که دارای مجوز است، ساماندهی خوبی در بخش حمل و نقل عمومی شهر رشت صورت خواهد گرفت.
حاجی پور ادامه داد: اصلاحاتی در قرارداد پیشنهاد شده انجام شده است و قطعا طرح تاکسی‌های آنلاین برای کمک به حمل و نقل شهر رشت می‌آیند.
او ادامه داد: تغییر وضعیت ترافیکی و بهبود نقل و انتقال مردم از دستاوردهای راه اندازی تاکسی آنلاین در رشت خواهدبود.

تاکسی های اینترنتی، آسیب اقتصادی جدی به تاکسی‌داران رشت وارد کردند

حاجی‌پور با بیان اینکه با ورود بعضی تاکسی های اینترنتی، آسیب جدی به تاکسی داران و تاکسی تلفنی های رشت وارد کردند،گفت: تقریبا به اغلب تاکسی داران به رکود و ورشکستی رسیده بودند.
وی افزود: برای احیای دوباره تاکسی ها این طرح راه اندازی خواد شد، و از تاکسی‌هایی که در شهر فعالیت می‌کنند و تاکسی تلفنی هایی که داریم بهره خواهیم گرفت.
رییس کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت خاطر نشان کرد: راننده تاکسی های شهر رشت بسیار زحتمکش هستند و جوانی خود را برای خدمت به مردم گذاشته اند،هم اکنون در وضعیت بدی هستند و اجرای این طرح خواهد توانست آنها را تقویت کند.
وی افزود: بازسازی بخشی از تاکسی‌ها و ناوگان عمومی شهر رشت در دستور کار قرار گرفته است.
حاجی پور گفت: کل تاکسی داران رشت می توانند به این سیستم بیپوندند و ما می‌خواهیم همه باشند و اگر کسی هم نخواهد وارد این سیستم شود، اجباری نیست.

قیمت کرایه تاکسی های آنلاین رقابتی خواهد بود

او با بیان اینکه قیمت کرایه تاکسی های آنلاین رقابتی خواهد بود و هم‌اکنون تعیین نرخ در حال بررسی است،افزود: دوهفته آینده اجرای این طرح آغاز خواهد شد.
رییس کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت گفت: اجرای این طرح امنیت را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد،چون رانندگان تاکسی ها و آژانس‌ها از فیلترهای قانونی گذشته‌اند.
جلال الدین محمد شکریه عضو کمسیون ترافیک شورای شهر رشت نیز در حاشیه این جلسه گفت: با توجه اینکه تعداد تاکسی های اینترنتی زیاد شده است، می‌خواهیم مردم با طیب خاطر و امنیت از حمل و نقل های عمومی استفاده کنند.
وی افزود: تاکسی های آنلاین برند خاصی خواهند داشت و به صورت ویژه شطرنجی خواهند شد.

تاکسی آنلاین‌های رشت تیپ خاص خواهند داشت

شکریه خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم تاکسی های آنلاین با تیپ خاص تاکسی وارد شوند.
عضو کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت تصریح کرد: علاقمند هستیم از ظرفیت تاکسی تلفنی ها از رشت در کل کشور در اجرای این طرح بهره بگیریم. کارگروه امروز مشخص شده است تا این کارها اجریی شوند.
وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح تاکسی آنلاین برای اولین بار در شهر رشت انجام خواهد شد و امیدواریم سپس در دیگر شهرهای گیلان شاهد راه‌اندازی چنین حمل و نقل مطمئنی باشیم.

 

Share