دو بیانیه جنجالی کی‌روش؛ از من پیروی کنید یا این حق را دارید که عقب بمانید

کارلوس کی روش با انتشار بیانیه ای نسبت به اتفاقات بازی رئال مادرید و یوونتوس و البته نقطه نظرات سرمربیان لیگ برتر واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا درخشش ستاره های اسپانیایی و البته عملکرد فوق العاده رونالدو در بازی دیشب باعث شد تا کارلوس کی روش خیلی زود به اتفاقات این دیدار و بازی های ایران در جام جهانی واکنش نشان دهد. کی روش سرمربیانی چون علی کریمی، برانکو و قلعه نوئی را نیز از کنایه های خود بی نصیب نگذاشت.

متن پست او به شرح زیر است:

“زمان عذرخواهی (فصل اول)

پس از دیدار یوونتوس و رئال مادرید، حالا برای همه واضح است که سطح  لیگ ایران مثل اروپا است. سرعت، ریتم و حدت و شدت دو لیگ بسیار شبیه به هم هستند. سطح آمادگی بازیکنان و نمایش آنها دقیقا مثل هم هستند. زمان آن رسیده که از فوتبال دوستان ایرانی؛ به خصوص سه تنور (برانکو، قلعه نوئی و کریمی) برای دیدگاه و نظرات اشتباهم عذر بخواهم. من همچنین باید عذرخواهی فروتنانه خود را از بازیکنان تیم ملی ابراز دارم. من معتقد بودم که جنگیدن برای یک برنامه آماده سازی مشخص برای ایجاد موقعیت آماده سازی بهتر، ساختن تیم قابل و رقابت در جام جهانی با توجه به این ظرفیت درخشان، وظیفه من است.
حالا زمان عذرخواهی از بازیکنان تیم ملی است؛ زیرا آنها نیازی به یک برنامه ویژه برای آماده سازی در راه جام جهانی ندارند و ما برای رویارویی با رونالدو، ایسکو و دیگر بازیکنان آماده هستیم.”

بیانیه دوم کی روش

کی روش در بخش اول صحبت های خود با طعنه مدعی شد بعد از تماشای دیدار یوونتوس و رئال مادرید به این نتیجه رسید از برنامه آماده سازی تیم ملی صرف نظر کند و حالا در بخش دوم، با لحن تندتری به منتقدان تاخته است.

اگر داری وسط جهنم حرکت می کنی، به حرکت کردن ادامه بده (وینستون چرچیل)

در همان مقطعی که برخی افراد سعی در تحریف اذهان و توجهات با استفاده از برنامه های تلویزیونی کمدی درباره داستان های میکی موس دارند، در همان مقطعی که برخی دیگر به جای تمرکز روی این مساله که تیم ملی چگونه باید برای جام جهانی و نیز قهرمانی در جام ملت های آسیای امارات خود را آماده کند، با دروغ پردازی سعی در پنهان کردن واقعیت ها و شایعه پراکنی دارند، عده کمی هستند که با تعهد و مسئولیت پذیری کامل روی اهدافی که در پیش داریم، از برنامه های من پیروی می کنند.

اکنون بیش از هر زمان دیگر، زمان توجه به همه مسائل و جزئیات است. اکنون وقت آن رسیده است که شک و تردید نداشته و اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و چشم اندازمان را در آینده ببینیم و برای باور خود و آنچه واقعا اهمیت دارد مبارزه کنیم.

حالا وقت آن نیست که به افرادی که دچار سکون و ایستایی شده اند توجه کنیم و باید روی به سوی آینده، به مسیر پیشرفت خود ادامه دهید. یا از من پیروی کنید یا این حق را دارید که عقب بمانید.

همه برای تیم ملی


Share