جزئیات مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در گیلان

مراسم تکریم نماینده سابق ولی فقیه و معارفه نماینده جدید ولی فقیه در استان گیلان با حضور مسئولان عالی رتبه کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  با حکم رهبر فرزانه انقلاب(مدظله‌العالی)، حجه‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی گیلانی، به‌عنوان نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت معرفی شد.
با حضور رییس محترم دفتر مقام معظم رهبری، معاون محترم ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری و رییس محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، ظرف روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری در شهر رشت، مراسم تکریم نماینده سابق ولی فقیه و معارفه نماینده جدید ولی فقیه در استان گیلان برگزار خواهد شد.

بنا بر این گزارش، استقبال از حجه‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی گیلانی در گلزار شهدای رشت صورت خواهد گرفت و مراسم رسمی معارفه در شورای اداری استان، با حضور مسئولین و مدیران نهادها و دستگاه‌ها  و در نماز جمعه این هفته، با حضور اقشار مختلف مردم شریف و شهیدپرور برگزار می‌گردد.
حجه‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی گیلانی، از اساتید فاضل حوزه علمیه که سابقه حضور رزمی – تبلیغی در دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارد، متولد ۱۳۴۲ در صومعه‌سرا، از سال ۱۳۵۸ در محضر اساتیدی همچون حضرات آیات؛ بهجت، تبریزی، فاضل لنکرانی، مکارم شیرازی، سبحانی، جوادی آملی و حسن‌زاده آملی به کسب فیض پرداخت.

وی که دارای آثار متعدد در موضوعات مرتبط با فقه، اصول، معارف اسلامی و مدیریت به دو زبان فارسی و عربی می‌باشد، از سال ۱۳۶۵ به تدریس دروس مختلف حوزوی اشتغال داشته و در حال حاضر به عنوان مدرس خارج فقه و اصول به تربیت طلاب همت گماشته‌ و با جوانان در حوزه و دانشگاه، ارتباط نزدیک و اثربخشی برقرار نموده است.
همچنین، صبح روز پنج‌شنبه، اجلاس ائمه جمعه استان گیلان با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون راهکارهای ارتقای کیفیت در نهاد امامت جمعه، با حضور حجه‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی اکبری، در رشت برگزار خواهد شد. گفتنی است پیش از این و در قالب اجلاس‌های منطقه‌ای، ائمه جمعه ۱۴ استان، طی ماه‌های بهمن و اسفند سال گذشته با رییس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هم‌اندیشی داشته‌اند.

گفتنی است آیت الله قربانی ۱۷ سال امامت جمعه رشت و نمایندگی ولی فقیه در گیلان را برعهده داشت و هم اکنون نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان می باشد.

Share