جانمایی ۴۰۹ مرکز خدمات بین راهی کوچک در سراسر استان گیلان

مصطفی سالاری در نشست بررسی احداث مراکز خدمات بین راهی کوچک در استان از جانمایی ۴۰۹ مرکز خدمات بین راهی کوچک در سراسر استان خبر داد و افزود : تمام سعی ما بر این است تا حتی الامکان با جانمایی این مراکز خدماتی در محدوده روستای کنار جاده در توسعه آن روستا نقش آفرین باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست بررسی احداث مراکز خدمات بین راهی کوچک در استان گیلان که صبح امروز در محل دفتر کار استاندار گیلان برگزار شد توجه به ابعاد معماری مناسب از لحاظ سیما و منظر و اقتصادی بودن طرح را از جمله نکات مهم در احداث  این مراکز خدماتی دانست و تصریح کرد: ایجاد شرایط مناسب برای مسافران در دوره بهره برداری از جمله نکات مهمی به شمار می رود که در اجرای این طرح ها باید به آن توجه ویژه گردد.

وی از جانمایی ۴۰۹ مراکز خدمات بین راهی کوچک در سراسر استان خبر داد و تصریح کرد: تمام سعی ما بر این است تا حتی الامکان با جانمایی این مراکز خدماتی در محدوده روستای کنار جاده  در توسعه آن روستا  نقش آفرین باشد.

استاندار گیلان بر ضرورت فراخوان طرح های پیشنهادی برای احداث مراکز خدمات بین راهی کوچک از طریق سازمان نظام مهندسی تاکید کرد و گفت: باید با تجمیع و تلفیق طرح های پیشنهادی و با رعایت الگوهای استاندارد در ارائه خدمات مناسب به گردشگران تلاش کنیم.

سالاری تمامی روستاهای استان را دارای جاذبه گردشگری دانست و افزود: گیلان از ظرفیت بالایی در بخش گردشگری برخوردار است که باید با بهره گیری از این استعداد در جهت توسعه و شکوفایی استان گام برداریم.

استاندار گیلان بر لزوم در نظر گرفتن گروه فنی ناظر و طراح برای حفظ یکپارچگی و همسانی  این مراکز خدماتی در استان تاکید و اذعان داشت: با خلاقیت در این حوزه موافق هستم اما باید چارچوب این مراکز از لحاظ سیما و منظر حفظ شود.

سالاری همچنین بر ضرورت احداث نمایشگاه دائمی  سازه های چوبی در استان تاکید کرد و گفت: باید فضایی  فراهم گردد تا سازندگان خلاق و توانمند سازه های گردشگری چوبی و بومی و محلی  بتوانند محصولات خود را در معرض نمایش عموم قرار دهند.

Share